.



twitter.png

Twitter je založen na jednoduchém nápadu a stal se během své existence velmi populární. Synonymem k twitteru je microblogování. V jedné větě (maximálně 140 znaků) můžete sdělit svůj aktuální stav nebo jen napsat váš názor, poslat odkaz ostatním atd. Mnoha blogerům odpadla “povinnost” napsat dlouhý článek o něčem, co by schrnuli v jedné větě.
Psaní aktualit do svého Twitter profilu můžete přímo na oficiálních stránkách, přes IM, email, aplikace jako jsou Twitterrific a hlavně pomocí SMS, kterou já osobně budu využívat nejčastěji. Twitter byl založen v březnu roku 2006 společností Obvious Corp v San Francisku.
Pokud jste vlastníkem blogu nebo jen nějakých stránek, tak máte možnost zobrazovat svůj Twitter na webových stránkách a informovat tak čtenáře o tom co právě děláte. Zobrazovat aktuality můžete v “textové” verzi a flash boxu.
Jedním z klíčů proč je Twitter úspěšný, je možnost vytvářet sociální sítě, a sledovat tak příspěvky svých přátel. Můžete v podobě sms denně získávat desítky zpráv od přátel, napsaných na jejich twitter účtu.
Twitter neobsahuje žádné reklamy a vše je hrazeno z různých zdrojů, vlastníci Noah Glass a Jack Dorsey nejspíš čekají na zajímavou finanční nabídku. Google to určitě nebude, protože ten koupil Jaiku. Nejžhavějším kandidátem je Facebook, který se podobně jako twitter zaměřuje na sociální sítě a spadá také do kategorie Web 2.0. A nakonec přidám odkaz na můj twitter profil http://twitter.com/kryspin a pozorní návštěvníci si jistě všimli v pravém sloupci nahoře moje nové aktualitky.

pošli na vybrali.sme.sk |

8 Responses to “Twitter - Co právě děláš? ”

  1. O twitter uz jsem slysel ale az ty jsi me presvedcil ho pouzivat :) zatim nevim co od toho mam ocekavat, pripada mi to dobry na organizovani ruznych akci, kdy proste napises: Jsme v hospode tam a tam a rozesles to vsem znamym aby mohli prijit….

  2. Mě by nejvíc zajímalo, jaké jsou motivace k tomu informování svých čtenářů o aktuální činnosti…

  3. 3 szk

    Mozna by to mohlo mit zajimavy rozmer precist si veci, o kterych jsem premyslel pred rokem.
    Ve skutecnosti ale myslim, ze te to brzo prestane bavit a obecne je to IMHO docela hloupost :)

  4. Dan: Jsem rád, že jsem tě inspiroval :-)
    Wu: Motivace? Žádná není, prostě mám čas a děje se něco zajímavého. Proč o tom neinformovat ostatní.
    szk: Blbosti mě baví ze všeho nejvíc. :-) Nevím, jestli budu mít čas se dívat do minulosti, ale je to skvělý zabíječ chvilek, kdy nemáš zrovna co dělat. Vytáhnu mobil a napíšu, co se kolem mě zrovna děje.

  5. Facebook nekoupí Twitter ;-) To je hodně nepravděpodobné…

  6. Ty příchozí SMSky jsou všechny zadarmo (kterýma se dozvídáš co dělají kamarádi)? Ty SMSky co píšeš jsou za cenu normální SMSky? Protože v takovém případě by se dala poslat SMSka desítkám lidí za cenu jedné, a při psaní zpráv před web by se tím daly posílat SMSky do všech sítí zdarma? Nebo to chápu špatně?

  7. Přidávám se k otázce vk, zajímalo by mě, zda je přispívání pomocí SMS zdarma, za cenu normální SMS nebo za víc(!).

  8. Mělo by to být za běžnou SMS jako normálně.

Leave a Reply



Preview :



Moje Web 2.0 profily (klikni na logo)