The diary of a strategic thinker

Nova Spot 2.0

Mnoho lidí píše o novém vizuálním stylu České televize, ale nikde jsem se nemohl dozvědět o další televizní změně. Televize nova mě překvapila v pondělí s novým logem. Když jsem šel k televizi a viděl vlevo jakési šedé logo, tak jsem si řekl, že jsem na nějakém televizním kanále České televize. Přepnu to na novu a vidím zase šedé logo. Zaostřím a ono je to šedé novácké óčko. Sleduji tedy televizi dál a koukám na nové grafické prvky, při kterých jsem se musel smát. Už i novu ovlivnil web 2.0 a své místo by si zasloužila v galerii redesignovaných firemních log.

nova-spot-20.jpg

Tým pěti grafiků TV Nova vypracoval novou a jednoduchou grafickou tvář televize, zároveň na zakázku byl vyroben nový font, který nazvali Novatica. Největší změnou je nový identifikátor, kterému říkají Nova Spot. Je to červený bod, kolem kterého se všechno otáčí a který je všude. Hudbu ke znělkám složil Tadeáš Verčák, jehož práci znají diváci z roztančených jarních upoutávek nebo třeba z letních znělek Novamba.
Nejvíce se mi, ale zalíbila kampaň, kde se hraje s ukázkami z filmů a vznikají hezké parodie. Do různých scén z filmů a seriálů jsou střiženy české prvky dotočené režisérem Jiřím Vejdělkem. S tímto konceptem má nova v plánu pracovat do budoucna a už mají domluvenou spolupráci s dalšími dvěma režiséry. Nova je nechce prozradit, ale jedním z nich bude určitě Honza Hřebejk a druhým bude Filip Renč nebo Karel Janák (určitě si vzpomínáte na vyníkající spoty s Titanikem na Vltavě, Indianem Jonesem v metru a s Dnem nezávislosti u Národního Muzea).
Je vidět, že jablko nepadá daleko od stromu. Grafika webu 2.0 ovlivňuje i televizi, která se snaží jít s dobou. Nemám jí to za zlé. Je těžké vymýšlet každý rok něco nového a moderního. Teď zbývá jen televize Prima, protože ta má mizerný logo. Původní modré bylo hezčí. Ale je pravda, že se pletlo s modrým logem televize nova. Teď má volnou ruku, jen ať to taky nezešidivý.

UPDATE:
Najděte pět rozdílů

last-fm_audioscrobbler_logo.jpg

Sdílet s ostatními: