Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Last.fm

Last.fm je internetové rádio a systém pro doporučování hudby, který se spojil se sesterským produktem Audioscrobbler v srpnu 2005. Systém vytváří profil hudebního vkusu každého uživatele, ukazuje jeho oblíbené umělce a písničky na jeho osobní stránce.

 

Tyto informace získává ze skladeb, které uživatel poslouchal pomocí stáhnutého Audioscrobbler pluginu nainstalovaného do jeho hudebního přehrávače.Součástí Audioscrobbleru se stanete jednoduchou registrací po kliknutí na odkaz Sign up. Vyplnit stačí přezdívku, e-mailovou adresu a heslo. Další detaily o sobě, abyste mohli být součástí statistik, můžete vyplnit později v nastavení profilu, lze si i nahrát vlastní avatar. Samotné údaje se do systému odesílají buď přímo prostřednictvím Last.fm playeru, nebo prostřednictvím pluginu ve vašem oblíbeném přehrávači (Podporovány jsou Winamp, iTunes, Windows Media Player, Foobar2000, QCD a pár dalších), který lze stáhnout v sekci download webu Last.fm.

 

Po nainstalování pluginu do přehrávače už stačí jen vyplnit v něm přístupové údaje a spustit přehrávání. Plugin Winampu neodešle informace ihned, ale čeká do přehrání větší části skladby. Naproti tomu komponenta Foobaru odesílá informace prakticky okamžitě. Vlastností modulů Audioscrobbleru potom je možnost cachování záznamů ve chvíli, kdy právě nejste online. Údaje se odešlou ve chvíli, kdy se znovu připojíte a spustíte přehrávač.

 

To vše stačí k tomu, aby jste se stali pravidelnými návštěvníky Last.fm a mohli sledovat co poslocháte nejvíce, co poslouchají druzí a popřípadě se k nim přidat do skupiny, kde získáte přístup k zajímavým lidem a zajímavému obsahu.

 

Bonusem na závěr je Last.fm – internetové rádio, které hraje podle vašeho vkusu.

One comment

  1. jinak k tomu fbk2 tak tam je potřeba si stáhnout neoficiální plugin (už nevím odkud jsem k němu přišel) protože ten ofiko je nejen neergonomický (hlavně pokud neposloucháte last fm rádio) ale i nekompaktibilní s poslední versí foobaru

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *