The diary of a strategic thinker

Loga a jejich skryté symboly

Minulý týden jsem napsal článek Redesign firemních log. Zkusil jsem pátrat dál, až jsem našel diskusi o skrytých symbolech v logu. Překvapilo mě to, pátral jsem na internetu a našel. Nabízím vám několik výborných log na různé společnosti, jejich skrytý symboly, co znamenají, co tím chtěli říct atd. Pokud ten symbol nemůžete najít, stačí najet myší na obrázek a symbol se ukáže.

 

Prvním na řadě je FedEx, který byl i názornou ukázkou v diskusi na nyxu. Symbolem chtějí vyjádřit rychlost, směr a spolehlivost. Všimli jste si skrytého symbolu?

Teď jste ho viděli a uvidíte ho teď pokaždý. Další na řadě je Velká Jedenáctka univerzitní asociace (Big Ten collegiate conference). The Big Ten má jedenáct škol v osmi státech. Každá univerzita má vlastní logo (o jedné škole se ještě zmíním).

 

 

Logo Antlantských Sokolů (Atlanta Falcons). Tým hrající Americký fotbal a jejich logo vyjadřuje bystrost a rychlost (co jinýho sokol asi má). Není Sokol jako sokol. (Falcon jako falcon) Stačí najít skrytý symbol.

 

Jak jsem se napsal předtím, o jedné škole se zmíním.  Logo školy Iowa Hawkeyes (Jestřábí oko) má skryté písmeno ve svém logu. Velmi výstižné a řekne to co má.

 

Montreal Expos. Jejich logo bylo vždycky pro mě záhadou. Co jako má znamenat “elb”? Dobře, je to záležitost  několika tvrzení, ale zdá se, že každý souhlasí s velkým M uprostřed. Po stylizované stránce je obrázek velmi těžký. Myslím si, že prostě chtěli mít  písmeno M hezky ozdobený.

 

Na konec Goodwill. Charitativní společnost, která chce aby se lidé smáli. Za úsměvem se skrývá hrozivý symbol! 🙂

 

To je konec, nabídl jsem vám několik log a jejich skrytý význam. Doufám, že i vy se budete dívat na každé logo jinak a budete hledat pravý význam, který je kdesi schovaný. Může to být i inspirací pro creativce, kteří si chtějí zkusit vytvořit logo. Není to jen o tom vytvořit něco co je hezké, ale co řekne víc než tisíc slov.

Zdroj: Matthew D. Groves

Sdílet s ostatními: