Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Festival krátkých filmů Praha

Zdá se, že listopad je měsícem filmových festivalů. Ještě jsem nebyl ani na Noci reklamožroutů a už se chystám na 2. ročník Festivalu krátkých filmů Praha, který proběhne v pražském kině Světozor od 15. do 18. listopadu 2006. I letos se představí v soutěži a nesoutěžních sekcích to nejlepší, co vytvořili mladí talentovaní filmaři z celého světa v průběhu uplynulého roku a jako bonus krátké filmy dnes renomovaných režisérů z dob, kdy jejich jméno neuměli ve filmových časopisech ani vyslovit.

V soutěži se letos potká 21 filmů vybraných z téměř 600 přihlášených. Stejně jako minulý rok porota udělí jednu hlavní cenu a dvě zvláštní uznání. Novinkou letošního roku bude divácká cena. O nejlepším filmu 2. ročníku festivalu rozhodnou tedy také diváci a to prostřednictvím hlasovacích letáků, které budou k dispozici po každé projekci.

Mezi atraktivními nesoutěžními sekcemi se očekává zájem o Zaostřeno na Mexiko. Tato kolekce nabídne krátké filmy režisérské generace, která má na svědomí boom současné mexické tvorby, filmy, v nichž také herecky začínaly současné hvězdy jako Salma Hayek a Gael García Bernal.

Program sestavený z krátkých filmů dnes renomovaných režisérů uvede například filmy Ridleyho Scotta, Romana Polanského, Gus van Santa, Larse von Triera a dalších. V dalších sekcích se představí filmové experimenty, Mezinárodní festival krátkých filmů Berlín nebo nejúspěšnější krátké tituly ze světových přehlídek a soutěží.

2. ročník Festivalu krátkých filmů Praha

Zdroj: pragueshorts.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *