Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Proč mám rád maliny?

Ve svém profilu je zmínka o tom, že mám rád maliny. Někteří z vás jí maliny jen tak pro chuť. Jenže já je mám rád i z jiného důvodu.

maliny.jpg

Maliník je naší nejstarší ovocnou rostlinou, je rozšířen v mírném a subarktickém pásmu severní polokoule. Maliny mají sladkou, osobitou chuť a jsou skvělé na zavařeniny, dezerty, zmrzliny a samozřejmě i jen tak. Tyto peckovičky pomáhají při zrakové únavě, šerosleposti a očních onemocnění (jako velký televizní maniak maliny jím místo popcornu). Také pomáhají při krvácení nosu (v zimě při nedostatku přísunu malin velmi často krvácím z nosu) a dásní. Maliny rovněž mírní obtíže ledvin a močového měchýře (zatím nemám problémy) a holkám pomáhá při silném krvácení během menstruace.

Tak tady je několik důvodů proč miluji maliny, samozřejmě že jím i jiné ovoce či zeleniny. Ale jsem závislý na malinách. Nepotřebuji prášky, když mi příroda nabízí pomoc ve sladké podobě.

2 Comments

  1. Že jsou maliny tak schopné jsem ani netušil. Jen bych upozornil na to, že to musí být DOM�CÍ MALINY. Vím totiž, jak to funguje s malinama ze supermarketů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *