Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Skutečný příběh hraček

Čína produkuje 75% všech hraček z celého světa.

48.jpg

Projekt byl koncipován Michaelem Wolfem na jaře roku 2003 během návštěvy USA. Jako překvapení pro jeho syna Jaspera, koupil pytel hraček (kolem 600) ze second handu v místním obchodě a rozdělil je na všechna volná místa na zdi v jeho pokoji – překvapení!Efekt byl ohromující. Poté spolu prozkoumali hračky a objevili, že všechny byly vyrobeny v Číně. Jasper zpozoroval: “Já myslel, že Santa a jeho pomocníci vyrábí hračky!” To bylo předtím, než se mi rozsvítilo v hlavě: Co kdybych udělal výstavu a pokryl stěny hračkama “made in China” a postavil bych vedle ně portréty pracovníků čínské továrny na hračky?

 

43.jpg 

 

Na jaře roku 2004 po návratu do USA, pronajal dodávku a cestoval skrz Kalifornii, navštívil cestou všechny obchody Second Hand a o víkendech běhal po bleších trzích. Kritériem bylo: Všechny hračky musí mít tvář a musí být “vyrobeny v Číně”. Po třiceti dnech, 2000 mil a stovkách obchodech později měl kolekci přes 20000 hraček.Byly zabaleny a odeslány do Michaelova studia v Hong Kongu. Zde začal proces pokrývání zdí hračkama.

 

24.jpg 

 

Idea byla pokrýt zdi galerie nebo muzea tenkým plátem železa a poté na ně přidat hračky opatřené magnetem. Magnety jsou praktické řešení k umožnění pokrytí hraček podél zdí a dát flexibilitu v cestě ke stavění instalace. Praralelní proces přípravy hraček k instalaci bylo navštívení pěti továren na hračky kde Michael Wolf fotografoval pracovníky vyrábějící hračky. Tyto portréty jsou vloženy mezi hračky a dává jiný nádech tomuto projektu.

 

26.jpg

 

několik informací:

45 čtverečných metrů pokrývá kolem 16000 hraček

3 lidé pracovali desed hodil denně po tři dny na instalaci hraček

25 plátů železa o velikosti 203 X 80 cm a tenké 0.4 mm bylo potřeba na pokrytí zdí

Hračky byly opatřeny 45000 magnety, které drželo super lepidlo.

Mezi hračkami nalezneme 14 fotografií 65x55cm pracovníků v čínských továrnách a 2 fotografie 127x100cm dalších pracovníků

 

Celou galerii si můžete prohlédnout na stránkách photomichaelwolf.com

3 Comments

  1. No ono je to kupodivu zvláštní, ale Američani aj. posílají zakázky do Číny. Je to levnější a jsou spokojeny obě strany. A já ti zas děkuji za to, že mám v oblíbených blog aspoÅ? jedný holky. 😉

  2. Jj, jestli neznáš podnikanivusa.com, tak pročti jak se v Americe prodávají kola. Když si člověk uvědomí, že jsou na tom kromě kol a hraček podobně i oděvy, technika a ostatní věci… Začne běhat mráz po zádech.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *