Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Loga a jejich skryté symboly – část 3.

Bude to dva měsíce co jsem napsal posledně druhé pokračování skrytých symbolů v logu. Během té doby jsem nasbíral pěknou řádku log, které jsou něčím kouzelné. Jejich význam, symbolika apod. Všechny loga mají v sobě něco z čeho se původně vycházelo, jak se již zmínil Sed v předchozím článku. Ještě bych chtěl upozornit, že tentokrát jsem nepřidával možnost, že když najedete myší na obrázek, tak se symbol ukáže. Dost bylo keců, jde se na věc.

 

Nuuudlee mi dal hezký tip na jedno české logo, jehož české produkty mi moc chutnají. Je to Gambrinus. Velmi oblíbené pivo a velmi známá značka, kde G představuje půllitr piva s pěnou na vrch.

gambrinus-logo.jpg

 

Každý určitě zná klasické logo IBM, kde všechny tři písmena jsou horizontálně přerušována. Jenže přímo ve firmě si udělali ještě jedno logo pro nějaké události. Kdyby s tímto logem chtěli jít do světa, tak moc nepochodí. Leda, že by celý svět mluvil anglicky nebo aspoſ znal slova eye (oko), bee (včela).

ibm-logo.jpg

 

když se řekne největší internetový obchod, každý řekne Amazon. Jeho logo zná a přesto má v sobě velký význam. Oranžové šipce jsem nikdy nevěnoval pozornost a to jsem udělal chybu. Šipka vedoucí od A do Z jednoduše vystihuje, že se tam nachází vše od písmene a do z.

amazon-logo.jpg

 

Na první pohled loga konzultační společnosti Eighty20 si člověk řekne: “Co to má znamenat”. Na tohle by přišel málo kdo. Ale pokud znáte dvojkovou soustavu, tak by to neměl být problém. Modré (tmavé) čtverečky berte jako 1 a šedé (světlé) považujte za 0. Takže první řádek je 1010000 a druhý řádek je 0010100, po převedení do desítkové soutavy nám to dá 80 a 20. Anglicky: eighty twenty.

 

eighty20-logo.jpg

 

Logo SUN Microsystems je dokonalý příklad symetrie a řádu. Do čtvercového tvaru poskládali písmena u a n, které jsou uspořádany u sebe tak blízko, že okolí kolem těchto písmen vypadá jako písmeno S. A to dohromady dává senzační Sun.

 

sun-logo.jpg

 

Tak tohle byla pětice log, které stojí za zmínku. v dalším díle se setkáme opět s pěti logy různých společností, které obsahují logiku, nápaditost a skrytý symbol.

12 Comments

  1. Jsou skryté, protože kdyby byli odhaléné, tak budou nudné a nezajímavé. Neříkej, že by eighty 20 bylo zajímavé, kdyby místo barevných kostiček byli nuly a jedničky.

  2. Vynikajúci článok (vrátane predchádzajúcich dvoch dielov), ďakujem. Objavil som tvoj blog až dnes, je tu čo čítať. 🙂 Prídem častejšie.

  3. Mě na těch logách spíš baví to, jakým způsobem se stanovuje cena za jejich zpracování. Největší vliv na to má zřejmě to, jak známá společnost nebo grafik to dělá.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *