Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Koncept na festivalovou znělku

Vodafone je pokaždé součástí něčeho velkého. Tentokrát je partnerem 42. MFF v Karlových Varech a k tomu pořádá soutěž o nejlepší znělku na Festival krátkých filmů. Původně jsem neměl v plánu se do soutěže vrhat, ale nedávno mi zavolal bývalý spolužák ze střední, že by jsme mohli na festival vyrazit. Změnil jsem názor.

p8095437.JPG

Když jsem se podíval na soutěžní znělky, tak mi to vyrazilo dech. Skoro žádná znělka se nedržela hlavního motta: “Kratší než obvykle” a motivu znělky už vůbec ne. Mám tedy jednodušší cestu k vítězství.

Jak koncept vznikal?
Nejdříve jsem si musel určit, co je hlavním cílem. Návrhy musí souviset s mottem 3. ročníku Festivalu krátkých filmů Praha, které zní: “Kratší než obvykle”.
Jednoduchý, ale přitom silný nápad, který musí představit atmosféru a charakter festivalu. Znělka musí být zároveň krátká, což zároveň vystihuje délku filmů. Jenže já chtěl jít ještě dál, původně jsem chtěl vyprávět příběh pomocí digitálních fotografií, frame po framu. Jenže jsem zrovna neměl nic po ruce, tak jsem šáhl po fotografiích, které úzce souvisí s filmem a skládal postup výroby filmu.

Střih
Zapnul jsem střihový program a začal vytvářet jednoduché titulky a skládat obrázky, popřípadě je poupravovat. Střih byl hned hotov, znělka trvá celých třináct sekund. Začal jsem exportovat a převádět do formátu, který je do soutěže potřeba (3gp, mpeg4 o maximální velikosti 300kb). Teď si teprve všímám chyby, kterou jsem provedl. Bohužel při exportu do nižší a velmi rapidně chudé kvality se zhoršil zvuk a hlavně, obraz nejde podle představ.

Odesílání MMS
Kupodivu nejtěžší část celého procesu. Nejprve jsem si musel pořídit Vodafone Divokou kartu, nastavit možnosti odesílání MMS zpráv apod. Kopírování videa do mobilu a odesílání MMS. To jsem musel udělat celkem čtyřikrát, takže jsem o 40 Kč chudší. Bylo to způsobeno tím, že Vodafone přijimá 3gp pouze v té kvalitě, v jaké lze pořídit video v mobilu. I kdyby jste měli super kvalitní video v 3gp, tak vám ho nepříjmou. Takže kvalita opravdu musela stranou a můj koncept nevyznil, tak jak jsem si přál.

Finish
Video se poté objevilo na internetových stránkách Dostaneme vás k filmu. Speciálně pro vás, jsem uploadnul kvalitnější video ve formátu mov (stahujte zde) a nebo si znělku můžete prohlédnout na vimeo.

Prague short film festival commercial from Jan Marcinek on Vimeo.

Pokud budete chtít podpořit můj návrh, budu jedině rád a budu vám vděčný i za komentáře ke znělce.

4 Comments

  1. Koncept na festivalovou znìlku…

    Pùvodnì jsem nemìl v plánu se do soutìže vrhat, ale nedávno mi zavolal bývalý spolužák ze støední, že by jsme mohli na festival vyrazit. Zmìnil jsem názor. POMOCTE MI VYHRÁT%…

  2. Wow, nápad se mi vážně líbí. Neotřelý, rychlý a dynamický. Úplně mě krátké filmy opět zlákaly. Minulý rok byly ve Světozoru a já absolvovala dvě pásma. A nikdy nezapomenu na “Avatar” – jeden z nejlepších filmů, jaký jsem kdy viděla.

  3. Díky moc za komentáře.

    c00ba: Kombinaci CJ, Aj jsem neměl v plánu, ale objevila se i na festivalovém plakátě, tak jsem ji použil.

    Alion: Já jsem prošvihl první ročník (což mě mrzí hlavně kvůli Danielu Askillovi, jehož film se tam promítal) a tak jsem se rozhodl, ze druhý ročník dám celej. Takže jsem byl téměř na všem. Avatar jsem bohužel neviděl, mě se líbila Hibernace s medvědy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *