The diary of a strategic thinker

Twitter – Co právě děláš?

twitter.png

Twitter je založen na jednoduchém nápadu a stal se během své existence velmi populární. Synonymem k twitteru je microblogování. V jedné větě (maximálně 140 znaků) můžete sdělit svůj aktuální stav nebo jen napsat váš názor, poslat odkaz ostatním atd. Mnoha blogerům odpadla “povinnost” napsat dlouhý článek o něčem, co by schrnuli v jedné větě.
Psaní aktualit do svého Twitter profilu můžete přímo na oficiálních stránkách, přes IM, email, aplikace jako jsou Twitterrific a hlavně pomocí SMS, kterou já osobně budu využívat nejčastěji. Twitter byl založen v březnu roku 2006 společností Obvious Corp v San Francisku.
Pokud jste vlastníkem blogu nebo jen nějakých stránek, tak máte možnost zobrazovat svůj Twitter na webových stránkách a informovat tak čtenáře o tom co právě děláte. Zobrazovat aktuality můžete v “textové” verzi a flash boxu.
Jedním z klíčů proč je Twitter úspěšný, je možnost vytvářet sociální sítě, a sledovat tak příspěvky svých přátel. Můžete v podobě sms denně získávat desítky zpráv od přátel, napsaných na jejich twitter účtu.
Twitter neobsahuje žádné reklamy a vše je hrazeno z různých zdrojů, vlastníci Noah Glass a Jack Dorsey nejspíš čekají na zajímavou finanční nabídku. Google to určitě nebude, protože ten koupil Jaiku. Nejžhavějším kandidátem je Facebook, který se podobně jako twitter zaměřuje na sociální sítě a spadá také do kategorie Web 2.0. A nakonec přidám odkaz na můj twitter profil http://twitter.com/kryspin a pozorní návštěvníci si jistě všimli v pravém sloupci nahoře moje nové aktualitky.

Sdílet s ostatními: