Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Twitter – Co právě děláš?

twitter.png

Twitter je založen na jednoduchém nápadu a stal se během své existence velmi populární. Synonymem k twitteru je microblogování. V jedné větě (maximálně 140 znaků) můžete sdělit svůj aktuální stav nebo jen napsat váš názor, poslat odkaz ostatním atd. Mnoha blogerům odpadla “povinnost” napsat dlouhý článek o něčem, co by schrnuli v jedné větě.
Psaní aktualit do svého Twitter profilu můžete přímo na oficiálních stránkách, přes IM, email, aplikace jako jsou Twitterrific a hlavně pomocí SMS, kterou já osobně budu využívat nejčastěji. Twitter byl založen v březnu roku 2006 společností Obvious Corp v San Francisku.
Pokud jste vlastníkem blogu nebo jen nějakých stránek, tak máte možnost zobrazovat svůj Twitter na webových stránkách a informovat tak čtenáře o tom co právě děláte. Zobrazovat aktuality můžete v “textové” verzi a flash boxu.
Jedním z klíčů proč je Twitter úspěšný, je možnost vytvářet sociální sítě, a sledovat tak příspěvky svých přátel. Můžete v podobě sms denně získávat desítky zpráv od přátel, napsaných na jejich twitter účtu.
Twitter neobsahuje žádné reklamy a vše je hrazeno z různých zdrojů, vlastníci Noah Glass a Jack Dorsey nejspíš čekají na zajímavou finanční nabídku. Google to určitě nebude, protože ten koupil Jaiku. Nejžhavějším kandidátem je Facebook, který se podobně jako twitter zaměřuje na sociální sítě a spadá také do kategorie Web 2.0. A nakonec přidám odkaz na můj twitter profil http://twitter.com/kryspin a pozorní návštěvníci si jistě všimli v pravém sloupci nahoře moje nové aktualitky.

9 Comments

 1. O twitter uz jsem slysel ale az ty jsi me presvedcil ho pouzivat 🙂 zatim nevim co od toho mam ocekavat, pripada mi to dobry na organizovani ruznych akci, kdy proste napises: Jsme v hospode tam a tam a rozesles to vsem znamym aby mohli prijit….

 2. Mozna by to mohlo mit zajimavy rozmer precist si veci, o kterych jsem premyslel pred rokem.
  Ve skutecnosti ale myslim, ze te to brzo prestane bavit a obecne je to IMHO docela hloupost 🙂

 3. Dan: Jsem rád, že jsem tě inspiroval 🙂
  Wu: Motivace? Žádná není, prostě mám čas a děje se něco zajímavého. Proč o tom neinformovat ostatní.
  szk: Blbosti mě baví ze všeho nejvíc. 🙂 Nevím, jestli budu mít čas se dívat do minulosti, ale je to skvělý zabíječ chvilek, kdy nemáš zrovna co dělat. Vytáhnu mobil a napíšu, co se kolem mě zrovna děje.

 4. Ty příchozí SMSky jsou všechny zadarmo (kterýma se dozvídáš co dělají kamarádi)? Ty SMSky co píšeš jsou za cenu normální SMSky? Protože v takovém případě by se dala poslat SMSka desítkám lidí za cenu jedné, a při psaní zpráv před web by se tím daly posílat SMSky do všech sítí zdarma? Nebo to chápu špatně?

 5. celé tyhle sociální sítě jsou vo hovně. od okamžiku, kdy začal smskovat, blogovat, facebookovat, twittrovat každej, kdo má do prdele díru, kvalita informací je nulová. nikdo s nikým už nemluví, jen sedí u kompu a píše další blábol, jen aby měl na svým kontě další zářez. ve výsledku každej jen sleduje svoje vejšplechty, aby viděl, kolik lidí ho miluje natolik, že mu napíše komentář. Kryšpíne, sorry vodnesls to ty 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *