Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

České iPhone reklamy

Asi není třeba psát o tom, že iPhone dorazil 22. srpna oficiálně už i do České republiky. Bylo to v novinách a k mému překvapení byli i fronty na půlnočním zahájení prodeje. Já už svůj iPhone mám a píšu o něm i blog, takže zde nebudu psát jaký je a co všechno umí. Jen jsem se chtěl svézt na vlně zájmu a rozvířit vody kolem dění.

iphone-czech.jpg

Rozhodl jsem se z legrace udělat reklamy na iPhone, jak by jej mohl propagovat český operátor. Jenže bez kamery se to dělá těžko, tak jsem se rozhodl využít již existující reklamy a trošku je upravit. Do střižny jsem si pořídil dvě reklamy. A to O2 a Vodafone reklamu. T-Mobile nedělá moc dobré reklamy a nedají se tak snadno použít.

iphone-o2-reklama.png

O2 reklama mě bavila nejvíc. Vypadá dobře a pracně jsem se snažil zakrýt původní text, který tam byl. Což se mi stejně nepovedlo, ale aspoň něco. Použil jsem původní reklamu, kterou režíroval Daniel Askill. Trošku zkrátil a přidal nový text. Nový komentář namluvil můj brácha, který se do toho moc nehrnul, protože jsem ho vyrušil ze sledování seriálu Lost. Výsledek si můžete prohlédnout zde:

[youtube]c6ni0v15SYI[/youtube]

U Vodafone jsem nejdříve měl v plánu použít oblíbenou Čtvrtníčkovu reklamu: Ano, mohli jsme pro vás natočit normální iPhone reklamu. A krásnou… Jenže jsem nechtěl, aby to vypadalo jako parodie, ale spíš jako seriózní iPhone Vodafone reklama. Tak jsem hledal dál a našel perfektní reklamu, která je přímo pro to stvořená. Stačilo nahradit jednu scénku, přidat nový komentář a je vystaráno. Enjoy it:

[youtube]6QoV02E41Dg[/youtube]

Oficiálních českých reklam se nedočkáme. Apple má svoje podmínky a reklamy by musel schvalovat on. A jak je Apple znám svojí strategií, tak reklama nebyla vůbec třeba. U nás se 16GB verze iPhone ihned vyprodala. Tak jeden z projektů je hotov, teď se vrhnu na další, který bude o něco těžší. Chystám se na něj už dlouho a teprve teď jsem se k němu dostal. Musím ho dotáhnout do konce. Zatím nic prozrazovat nebudu jen, že se jedná o další reklamu. Chci si rozšířit své portfolio.

2 Comments

  1. Kluku, kluku, cit pro design nemáš na špatné úrovni, ale pokud jde o tvorbu reklamy a moderní marketing, máš před sebou dlouhou trať, přečti si něco, třeba Setha Godina. Ušetří ti to spoustu zbytečné práce;-) Myslim to v dobrym…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *