Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Moje Expats.cz virální reklama

Tak můj studentský život skončil. Úspěšně jsem absolvoval před třemi týdny filmovou akademii a nyní hledám pro mě nejzajímavější pracovní místo (Vypadá to, že po studiu režie nakonec skončím jako střihač). Volný čas si zatím vyplňuji seriály, se kterými se teď roztrhl pytel a dalšími projekty jako je například tento…

Virální marketing je především internetová forma. Spočívá ve vytvoření zajímavé kreativy (obrázku, videa, aplikace), kterou si již následně uživatelé internetu sami přeposílají. Kreativa bývá většinou vtipná, se sexuálním podtextem, šokující (drsná), s originální myšlenkou nebo krásná (zvířátka, atp.).

Na stránkách expats.cz se objevila soutěž a tak jsem si řekl: Proč to nezkusit. Ale byly tu několik problémů. Moc jsem o expats.cz nevěděl. To jsem vyřešil tím, že jsem prolistoval stránky. Druhým problémem byla angličtina. Moje anglická výslovnost je mizerná. A posledním háčkem bylo technické zázemí, které nemám kvůli tomu, že už nestuduji na škole. Takže jsem to na chvíli pustil celé k ledu.

Jenže jednou mi v RRS čtečce vyskočil článek o stránkách Go!Animate. A vyřešili se tím všechny problémy.

Go!Animate jsou zábavné stránky pro kohokoliv, kdo chce vytvářet animace a neví nic ze zákulisí animace nebo nemá takové dovednosti na počítači. Tyto stránky vám nabídnout neomezené možnosti ve vytváření animovaných pohádek, seriálů a krátkých filmů, které mohou překonat i současnou profesionální tvorbu. Je to opravdu jednoduché a intuitivní rozhrání. Sami se můžete přesvědčit v následujících řádcích.

Registroval jsem se tam a začal si hrát. Chtěl jsem to vyzkoušet. Experimentoval jsem se zvuky, postavičkami, titulky apod. Až nakonec vznikla moje první animovaná reklama. Hraje tam jen hudba, objevují se tam postavičky v různém prostředí a do toho je tam vkládán text, který reprezentuje Expats.cz.

Tím to však neskončilo. Chtěl jsem mít i mluvenou reklamu a ne jen pár titulků. Hledal jsem tedy vhodný komentář, který by doplnil nedostatek v předchozím animovaném kousku. Nakonec jsem ho našel a poupravil, aby ladil v mém konceptu, který jsem zamýšlel. Vrátil jsem se na GoAnimate a hoďku věnoval animaci, kterou jsem sestříhal podle komentáře. Nakonec vznikla moje druhá animovaná reklama se kterou jsem spokojen.

Problém byl dostat to z oficiálních stránek na počítač, abych to mohl uploadnout na youtube. Ale to už nebudu rozepisovat. Pokud by jste mě chtěli v soutěži podpořit. Budu jedině rád. Stačí jen embednout moje youtube video na váš blog nebo rozeslat odkazy vaším známým. Na vašem blogu můžete napsat třeba o mém pokusu virální reklamy nebo o stránkách GoAnimate a embednout moje videa jako ukázky, které lze na těch stránkách vytvořit. Snad se brzy uvidíme u dalšího článku…

One comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *