Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Jak jsem točil reklamu se souložícími králíky

Trošku ujetý název, ale jak jinak přilákat vaši pozornost. Zatím jsem natočil čtyři reklamy. Z nichž jedna byla školní projekt a tři byli do různých soutěží ve kterých jsem měl pokaždé úspěch. Snad bude úspěch i na počtvrté.

Brief
Pro vás, všechny tvořivé, kteří se chtějí realizovat a třeba i vyhrát, připravila mBank společně s dalšími partnery festival o umění, kreativě a jiném pohledu na komerční reklamu. Vymysli a zrealizuj dílo propagující produkt, značku nebo image mBank.

Idea
Vymyslet nápad propagující banku není jednoduchý úkol. Informace jsem hledal na oficiálních stránkách mBank, ale kreativní nápad ne a ne přijít. Až jsem narazil na jejich stránkách na banner s citátem: “Milujte je a množte je.”
Nápad byl hned na místě. Pářící se origami zvířátka z peněz!

Tvorba hlavních postav
Hned jsem na youtube začal hledat video tutoriály, jak si z papíru sestavit origami zvíře. Nejdřív jsem chtěl mít psy a udělat z toho animovanou kamasutru, ale to už by nejspíš bylo moc. Zvlášť by bylo náročné animování, v kterém nemám zkušenosti. Naštěstí nápad vznikl v době velikonoc a tak mě napadli ještě králíci, kteří jsou jednoduchý na tvorbu.
Vytiskl jsem si několik papírů s bankovkama. Abych odlišil samičku od samce, tak jsem jim vybral růžovou a zelenou (50 Kč a 100 Kč).

origami-kralik

Nakonec jsem se naučil dělat králíky nazpaměť a napadlo mě ještě do konceptu přidat pár postav navíc s větším příběhem než jen páření.

origami-rodinka

Natáčení
Zde jsem měl největší problémy. Vždycky se to zaseklo na nějakém problému. Kvůli tomu, že nemám digitální kameru, jsem musel použít webcam z mého notebooku. Na druhou stranu byla výhoda, že jsem rovnou mohl pracovat přímo v programu. V bytě nemáme žádné prostředí, kde bych mohl nechat králíky souložit. Nakonec mě zachránila mamka, která má na balkóně umělý trávník, kupu šutrů a kytek. Takže jsem se přesunul tam.
Tento druh natáčení jsem dělal poprvé a netušil jsem, jaké budou problémy se světlem. Slunce svítilo až moc, že nebylo poznat z čeho jsou králíci udělaní. Čekal jsem teda až slunce trošku zajde.
A nakonec mi to kazil vítr, kterej mi králíky neustále schazoval. Naštěstí střihový program si pamatuje předchozí záběr a podle něho jsem mohl aspoň trochu vrátit vše do původního stavu. Na fotografii můžete vidět provizorní natáčecí studio 🙂

stop-motion-kralici

iStopMotion
Stop Motion je styl animovaní, kdy pomocí fotoaparátu nebo jiného snímacího zařízení pořizujete obrázek za obrázkem a potom je dá za sebou a vidíme pohyb. Jako Mac uživateli mi byl doporučen program iStopMotion, který je opravdu skvělý a v mnohém mi pomohl. Teď když už s ním mám zkušenosti, příští věci určitě budou kvalitnější z hlediska animace.

istopmotion

Postprodukce
Ve střihu už mám velkou praxi, tak jsem zde neměl velký problém. Jen kvůli světelným změnám docházelo ke kolísání jasu, se kterým jsem bezúspěšně soupeřil. Naštěstí barevné korekce proběhli v klidu a králící vypadají podle mých představ (vpravo původní záběr, vlevo upravený obraz).

kralici-korekce

Během postprodukce bylo potřeba natočit i voice-over, se kterým mi pomohl dobrý kamarád. A potom už mi nebránilo nic k vyexportování videa a uploadnutí na soutěžní stránky.

Takže pokud mě chcete podpořit, budu jedině rád, když mi dáte svých pět hvězdiček. A jsem zvědavý, jaký názor na reklamu bude mít odborná porota složená z několika zajímavých lidí.

Předchozí moje reklamy:
Znělka na festival krátkých filmů
Reklama na pelikan.cz – inteligentně na cestování
Virální reklama na Expats.cz
Studentská reklama na Pilsner Urquell s Alfonsem Muchou

8 Comments

 1. Děkuji všem!
  jirin: Rádiový spoty neumím, vůbec jsem nevěděl co vymyslet, protože rádio neposlouchám. Ale do televizního spotu jsem dal všechno. V tom se vyznám 🙂
  fremy: Díky moc!
  Evča: Jsem rád, že se ti líbí 😉

 2. Tolik novinek.. design, reklama… *****
  všechno moc pěkné 😉

  BTW ten odkaz “když mi dáte svých” nefunguje 🙁
  A youtube ti smazalo tu festivalovou znělku :/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *