The diary of a strategic thinker

Jak jsem prohrál mfestival na plné čáře

Ještě teď si to nemůžu připustit. Byl jsem podle všech velkým favoritem a těšil jsem se aspoň na jednu z hodnotných cen. Jenže jsem byl hodně naivní. Teprve teď jsem si všiml, že naivita je moje největší kladná i záporná vlastnost. Moji další budoucnost jsem zakládal na mfestivalu. Doufal jsem, že díky výhře se konečně budu moci osamostatnit a začít nový život v novém bydlení a hlavně jsem doufal v rozšíření mého portfolia o další vítězství, díky kterému by si mě mohli všimnou někteří lidi z reklamních agentur a nabídnou mi práci. Tak naivní jsem byl…
Ale pěkně od začátku. Vytvořil jsem celkem čtyři televizní reklamy (králíci, meditace, podprahová reklama a hypnóza), dva rádiové spoty (meditace, tlukot srdce) a jeden plakát. Do každé práce jsem dal vše. Dokonce jsem dostal i mail z mbank: “…Jinak vaši králíci (nebo sou to zajíci) sklidili mezi kolegy úspěch, všem se líbí, je to zábavné.” To opravdu potěšilo a moje naděje (naivita) tak stoupala výš.
Pak mi naději zničil Feri Macfričkins, který za nejlepší reklamu označil televizní spot Ivana Floreše Nechte za sebou všechny poplatky!. Ale co? Jsem přece naivní. Já to musím vyhrát! Navíc mi reklamu opět pochválil Martin Charvát – creative director z KONEKTORu, to mě opět uklidnilo.
16. června se šlo na vyhlášení cen do kina Světozor. Sedl jsem si na své místo a vedle mě si sedla pěkná slečna, kterou bych rád poznal, ale jsem hodně nervózní z vyhlašování. Před sebou jsem potkal Chlupise, který se soutěže také účastnil. Pozdravil jsem ho a šlo se na předávání cen. mbank měla doprovodný program, který byl místy vtipný a prodlužoval vyhlašování. Nervozita tak stoupá.
S překvapením jsem nominován mezi deset nejlepších plakátů. Úplně jsem na to zapomněl a nečekal jsem, že bych se mohl ze 153 plakátů dostat mezi deset nejlepších. Plakáty byly promítány na filmové plátno. Ale mé jméno bylo vyhlášeno u jiného plakátu. Vůbec jsem ho nedělal a neměl s ním nic společného. Samozřejmě u mého plakátu bylo řečeno jiné jméno. Jméno vítěze, který vyhrál s plakátem, u kterého bylo moderátorem řečeno mé jméno 🙂
Plakáty jsem nějak neřešil a těšil jsem se na rádiové a televizní spoty. U rádiových spotů jsem se nakonec nedostal ani mezi TOP10 a tak jsem nadějí čekal na vyhlášení vítěžů televizních spotů. Mezi TOP10 nejlepších televizních spotů se dostal pouze můj spot meditace. Výběr shortlistu poroty mě opravdu překvapil. Dostalo se tam i pár spotů, které bych tam vůbec nečekal. A naštvalo mě tak, že králíci jsou označeny za horší spot než některé ze shortlistu. Takže přejdeme k vyhlášení vítězů.
Druhé místo vyhrává… Ivan Kutil alias codeas se svým iPhone spotem. Upřímně řečeno jsem byl zaskočen. Očekával jsem, že mbank ocení to, co propaguje jejich skutečné produkty a nabídky. Nikoliv neexistující. Ale nápad měl codeas pěknej, takže mu to moc přeju. Vlastně mu musím pogratulovat i k vítězství bloggerské soutěže v Rotterdamu. Dvoje vítězství ve dvou dnech, tomu říkám opravdu úspěch!
První místo. Můj sen… se rozplynul čtyřmi slovy: Vítězem je “někdo jiný”. Aneb Ivan Floreš, o kterém jsem psal o něco výš. Gratulace. Po předání cen začal raut. Ztratil jsem chuť. Chlebíčky a víno nechávám na stole a odcházím se sklopenou hlavou…
Dalšího ročníku, který se koná příští rok se už nezúčastním. To už tam budou soutěžit i studenti filmových škol s profesionální technikou a s pedagogickým vedením.
Ale aspoň něco mi to dalo. Učím se v software Adobe Photoshop a After Effects. Začnu tvořit motion design, kde nebudu potřeboval žádné záběry točené mojí webkamerou a tím bych mohl dát mým novým reklamám profesionální nádech. Každopádně to nevzdávám a do světa reklamy se DOSTANU!

Sdílet s ostatními: