The diary of a strategic thinker

Lost in Translation

Název filmu Sofie Coppolové vystihuje dokonale téma tohoto článku. Termín v New Yorku už je dán. Odlétám v polovině března a ve městě, které nikdy nespí pobudu deset dní. Včera jsem si koupil letenku a zdá se, že nakonec pojedu zcela sám. Má angličtina není nějak na velké úrovni. Jsem tedy zvědavej, jak si poplavu, když spadnu do tak hlubokého města. Možná díky jazykové bariéře narazím na někoho zajimavého a můj výlet bude zpestřen.

Ale zároveň se můžu dostat do problémů a to mně poslední dobou leží v hlavě. Vždycky jsem toužil prožít některé okamžiky, které jsem viděl ve filmu. Ale realita je samozřejmě jiná. Navíc mě při předávání letenky upozornili na pár věcí. Musím být na letišti tři hodiny před odletem. Kupoval jsem si lístek na devátou, abych se krásně vyspal a nakonec tedy budu muset vstávat v pět. V New Yorku pak zpáteční let musím potvrdit telefonicky na lince American Airlines. To bude hodně drahej telefonát (Nevíte, jestli to nestačí potvrdit na nějaké kamenné pobočce v NY?). Objednal jsem si redukci na americkou zásuvku, abych mohl nabíjet baterku do mého foťáku (pro jistotu si nejspíš i koupím víc baterek a paměťových karet). Notebook si brát nebudu, kvůli váhovým limitům zavazadel.
Příští týden si jdu zařídit biometrický pas. Vyjde levněji než vízum a snad ho do poloviny března stihnou udělat. Jinak budu nejspíš v háji. Je to jediná překážka, která mi brání v odletu. Snad brzy u dalšího článku…

Sdílet s ostatními: