Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Making of… Coca Cola – Run for it!

Od té doby, co skončil reklamní festival v Cannes, se k němu vracím. V myšlenkách, fotkách, videích apod. A touha být na dalším ročníku je čím dál větší. Když se vyskytla první možnost, jak být znovu součástí tohoto festivalu. Hned jsem se ji chopil.

Když jsem viděl, jaké profesionální videa se do Cannes přihlašují a jak obrovská je v tomto průmyslu konkurence, musel jsem se obrátit na profesionály a nedělat všechno sám. Spolužáci Ondra (kamera) a Adam (zvuk) byli nadšení do nápadu od začátku a tak jsme zažili báječné natáčecí dny.

Nechtěli jsme mít pochyby o tom, zda příjdeme na chuť porotě, tak jsme pro jistotu o začátku vymysleli dvě reklamy. Jedna s vtipem a druhá s lovestory. Sice nás od začátku provázeli problémy, jako zlomený prst kameramana, vhodné auto do reklamy, výběr herců apod. Ale nakonec se vše zvládlo a výsledkem jsme všichni spokojení.

Na reklamu s vtipem jsme měli jeden nátáčecí den. Byla vybrána sobota, kdy máme většina z nás volno. Jen herec Karel Heřmánek je časově omezen a musí být ve tři odpoledne v divadle. Ale my stíháme… Snad.

Začalo se na Andělu u kostela a postupně se přecházelo k řece. Kde jsme si pak dali v botelu (boat hotel) Admiral čaj. Zkoukli, co jsme doposud natočili a vyrazili jsme znovu do mrazivého dne, kdy ovšem svítilo sluníčko a hrálo nám do noty. Natočili jsme pár záběrů na železničním mostě a skončili na Rašínové nábřeží, kde jsme byli závislí na aktuální dopravní situaci a museli se přizpůsobovat barvám na semafóru (když naskočila zelená, muselo auto jet, i když jsme potřebovali, aby ještě chvíli stálo). To je prostě nevýhoda malého rozpočtu, který máme a nemůžeme si dovolit uzavřít ulici. Ale podařilo se. Ač na rychlo a trošku v chaosu, měli jsme dotočeno. Okradli nás o (prázdný) kufr, který nám v reklamě hrál. Ale hlavní je, že máme. Trošku jsme se opozdili a herec utekl s mýma botama do divadla, takže jsme se ještě museli vydat za ním. Následně jsem šel do Atmosféry na večeři a pak se přesunul do Starbucksu, kde jsme čekal na kameramana, aby jsme se podívali na denní práce. Ten dorazil z nemocnice s rukou v sádře. Už týden ho bolela ruka a zhoršovalo se to. Zašel tedy do nemocnice, kde mu řekli, že má zlomený malíček. 🙂

Zvukař Adam si během vánočních svátků udělal čas a namixoval hudbu od Loycy se zvukem. Výsledkem je tenhle 30ti sekundový spot. Jak se líbí Vám?

Run for it! from Jan Marcinek on Vimeo.

Druhá reklama zatím není hotová, tak o ní článek napíšu jindy.

6 Comments

 1. Entree super, na konci mi chybí co? V průběhu bych ocenil pár detailních záběrů. Po prvním prohlédnutí mám dojem, že to je samý celek. Na konci mi chybí claim. Jinak jak říkám, začátek super.

 2. Pěkný. 🙂 Jenom bych stejně jako Mára ocenil více detailů, více střídat velikosti záměru a nakonec by to chtělo ještě přilepit nějaký slogan, nějaké sdělení. Jinak přeji hodně štěstí.

 3. Bomba! Opravdu to je o level výše. Klidně bych věřil, že to je z televize. Jediné co tak v posledních sekundách jak je tam už jen logo Coca Cola, tak ten krátky poslední jingle je divný, jako by tam nepatřil. Ale jinak opravdu bomba ;-))) .

 4. Co dodat víc… Konec by si zasloužil vylepšení, ale to zase kecám do něčeho co nedělám 🙂

  Perfektní práce.

  A co se designu stránek týče, tohle je vážně krok kupředu. Možná dva. Možná tři!

  PHATE

 5. Díky všem za ohlasy. Kdyby tam bylo více záběrů, tak to už divák nebude schopný sledovat. Už tak je střih na hranici. Máme tam PD, C a VC. To podle nás stačí, kdyby ta reklama byla delší, tak není problém si vyhrát i s Detailama.

  Jinak v zadání claim nebyl uveden, dali nám k dispozici pouze tohle logo. Nebo myslíte konec toho příběhu? Nějakou třešničku na dortu?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *