Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

CannesAlso

Reklamní festival Cannes Lions přináší kreativcům z celého světa spoustu novinek v oblasti reklamy, nové způsoby komunikace a řešení. Já se na tento festival podíval po druhé a přinášel jsem jako fotograf a filmař novinky z tohoto festivalu. Letos jsem byl dokonce svědkem vítězství České republiky v soutěži Young lions, zlato v kategorii média a bronz v kategorii cyber. Já se ale zúčastnil projektu CannesAlso.
Idea: … je jednoduchá. Kreativci v agenturách často dělají umění i ve svém volném čase. A proto vznikla tato exhibice, kde se můžou tvůrci předvést. První ročník byl věnovaný fotografii.
Vznikla tak “The Big Book” – velká kniha, která obsahuje 100 stránek, je 4m široká a 2.5m vysoká. Vešlo se do ní 1,200 fotografií a překonal se tak Guinessův rekord.

Když jsem byl vybrán, tak mi to udělalo velkou radost. Sice jsem se neumístil mezi 11 nejlepších, ale moje práce se přesto do knihy dostala. Porotcem byl fotograf Rankin a mezi vybranými byla i fotografie afrického dítěte. Podobnou fotku mám z Keni i já, ale přesto jsem se rozhodl přihlásit jiné fotografie. Maximum byly tři. Vybíral jsem podle oblíbenosti fotek u přátel, takže většinou to byly self-portréty.

Dostal jsem se na stranu 24 a trvalo mi hodinu, než jsem prošel stránku po stránce. Při prvním hledání jsem se dokonce nenašel a tak jsem myslel, že v knize ani nejsem. Pak jsem to zkusil znova a oslovil mě jeden člověk, zda hledám svoje fotografie. Odvětil jsem, že ano, ale nemůžu je najít. Dozvěděl jsem se pak, že on je tvůrcem této velké knihy a že každý rok navrhuje design pro Cannes Lions (opravdu tu potkáte zajímavé lidi). Pak jsem se už našel a byl jsem happy.
O několik dní později se tu objevila soutěž, abychom vyfotili knihu a postnuli ji na twitter s hastagem #TheBigBook. Hned mě napadla “human bookmark” – lidská záložka.

Což pobavilo společnost The Brand Union, která soutěž pořádala a jednoznačně jsem vyhrál. Přeci jen si z Cannes beru nějakou cenu. Jsem zvědav, jaké téma bude v CannesAlso příští rok.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *