Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Neistat Brothers

Van a Casey Neistat jsou dva umělci a zejména filmaři z New Yorku. Jejich kariéra začal v roce 2000, kdy iMac DV poprvé dovolil svým zákazníkům editovat video. Casey opustil školu ve svých 15 letech a o dva roky se mu narodil syn Owen. Od té doby s ním a jeho ženou žili v karavanu. V roce 2001 se přestěhoval do New Yorku, kde vystřídal pozice poslíčka na kole, myče nádobí a kuchaře.
Později se svým bratrem Vanem začal pracovat pro umělce Toma Sachse, kterému natočili sérii filmů o uměleckých sochách a instalací. V roce 2003 přišel první mezinárodní úspěch. Neistat bratři natočili krátký film s názvem iPod’s Dirty Secret, kde kritizují společnost Apple za nemožnou výměnu baterie v iPodu. Film upoutal pozornost na politiku společnosti Apple.

Klip začíná s telefonním hovorem na telefonickou podporu společnosti Apple, kde je zachycen rozhovor mezi operátorem a Caseyem. Casey vysvětluje, že po 18 mesících používání svého iPodu se mu zcela nadobro vybila baterie uvnitř. Operátor jménem Ryan naznačuje, že náklady na dopravu a výměny baterie jsou tak velké, že je lepší si rovnou koupit nový iPod. Bratři tak přemalovali veškeré reklamy na iPod, kde tak nově objevil text “Nevyměnitelné baterie v iPdou vydrží pouze 18 měsíců”. Reakce na film byla obrovská. Během šesti dnů video dosáhlo více než milión zhlédnutí a přitáhlo to i pozornost médií včetně The Washington Post, Rolling Stone, Fox, CBS a BBC.
V roce 2008 je oslovila společnost HBO, která si u nich objednala 8 epizod z jejich života. Scénáře a režie se ujali oba bratři a z pohledu první osoby natočili sérii krátkých příběhů ze svého života. To následně poskládali do osmi epizod. Seriál měl premiéru o 2 roky později. Od té doby také produkují filmy.
Casey si v roce 2010 založil účet na YouTube a natočil už přes 60 krátkých filmů.

Od té doby natočil přes 60 videí a tohle je malý výběr z nich:

Free 2$ Bill Stickers
Casey Neistat natočil video o hromadě dvoudolarových nálepek, které může každý dostat zadarmo, pokud si o ně pošle poštou (vlož oznámkovanou obálku s tvou adresou do jiné obálky, tu mi pošli a já ti ji pošlu zpět s nálepkou). Nálepky taky rozlepil po celém New Yorku a zájem byl velký.

Bike Lines
V roce 2011 Neistat natočil kritizující video, kde mu newyorský policista dává pokutu 50 dolarů za to, že jel na kole mimo vyznačené cyklostezky a byl vyzván, aby mimo tyto vyznačené trasy nejezdil. Casey se rozhodl dodržovat pravidla doslova pokračuje v komické jízdě, kde se nevyhýbá žádné překážce, která blokuje jízdní pruh. Dal tak najevo, že trasa pro cyklisty není vždy nejbezpečnějším místem. New York Times ho označil za novodobého Bustera Keatona, který natočil velice groteskní video. Dokonce mu v cestě stálo policejní auto. Už během 24 hodin se stalo video virálním a získalo přes 5 milionů zhlédnutí na YouTube. Časopis TIME označil Bike Lines jako jedno TOP 10 nejkreativnějších videí roku 2011.

bike lanes from Casey Neistat on Vimeo.

Make It Count
Make It Count je video, které Casey Neistat napsal, zrežíroval a sám v něm i hrál. Společnost Nike ho požádala, aby natočil film o významu slovního spojení #makeitcount. Místo natočení filmu celý rozpočet utratil za cestování po světě se svým kámošem Maxem. Cestovali, dokud jim nedošli peníze. To se stalo po 10 dnech. Video po publikování získalo za pět dní více než 3 miliony zhlédnutí.
Odezva byla pozitivní a Mashable video dokonce označil jako nejlepší obrandované video všech dob.

CitiBikes are a Pain in the Ass
Radnice města New York se rozhodla zavést půjčovnu kol a Citibank se rozhodla tenhle podnik zasponzorovat. Casey Neistat se rozhodl to vyzkoušet a porovnává výhody taxi služby, vlastního kola a Citibike. Testovací dráhou se stala cesta do práce o délce 2 kilometrů. A v následujícím videu můžete vidět výsledek, jaký prostředek vyhrál:

The CLA Project
Poslední projekt, na kterém bratři společně dělají je The CLA Project – reklama na Mercedes. Ale to by nebyli oni, kdyby to neposunuli dál. Z natáčení reklamy dělají making of, které dosahuje už teď velké sledovanosti. Dohodou bylo, že si mohou nechat propagované auto a že Mercedes proplatí všechny výdaje spojené s natáčením. Už ze samotných ukázek je vidět, že to nebude levná záležitost a že možná vznikne jedna z nejlepších automobilových reklam.

Zdroj: Wiki

5 Comments

  1. Zdravíčko, dík za příjemný shrnutí, Caseyho už nějakou dobu sleduju na youtube a vypadá to tak zábavně a přirozeně jednoduše 🙂
    Mimochodem, máš tam nějakou peachovinu: ‘které si každý dostat zdarma, pokud si o ně pošle poštou’.

  2. Natáčej, střihej. To se dá dělat třeba místo prokrastinace. A myslim že třeba Janek Rubeš se u nás snažil o podobnej přístup a neskončil on někde v korporátě, ..?

  3. Natáčej, střihej. To se dá dělat třeba místo prokrastinace. A myslim že třeba Janek Rubeš se u nás snažil o podobnej přístup a neskončil on někde v korporátě, ..?
    /předchozí koment omylem uvěřejněn pod tvým nickem :D/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *