Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Moleskine Advertising Journal pro copywritery

Notes Moleskine se proslavil tím, že ho používal například spisovatel Ernest Hemingway, malíř Pablo Picasso anebo třeba cestovatel Bruce Chatwin. Ve 21. století si udržel své jméno a každý rok se objevují nové kolekce se zaměřením na určitá témata – Lego, Malý princ, Moleskine Film Journal atd. Já Moleskine používám už dlouho a mám jich několik. Nejčastěji nachází uplatnění jako deník na cestách. Poslední dobou však do nich častěji píšu nápady – od námětů na povídky až po reklamní kampaně. To se však začalo stávat nepřehledné kvůli většímu množství klientů, pro které je třeba vymýšlet několik konceptů, aby si mohli vybrat. Rozhodl jsem se tedy vyrobit vlastní Moleskine pro copywritery, pracující v reklamních agenturách.
Nevím, jestli tento formát bude vyhovovat ostatním textařům (dejte mi vědět, co by jste změnili), ale pro mě je tam vše podstatné.
K výrobě vlastního Moleskine Advertising Journal, jsem potřeboval šest věcí:

 • Moleskine Japanese Album
 • Moleskine Set of 3 Plain Journals
 • Lepidlo
 • Jehla
 • Černá (klidně i jiná) nit
 • Modelářský nůž
 • P1040793

  P1040795

  P1040796

  Nejprve jsem otevřel Moleskine Japanese Album, ponechal jsem tam první dvě stránky a zbytek odřízl. Tím jsem získal nepoškozený pevný obal s prostorem na dva sešity z Moleskine Plain Journals.

  P1040801

  Z Plain Journals sešitů bylo třeba odstranit vazbu, abych mohl vytisknout upravenou grafiku na jednotlivé stránky.

  P1040802

  Jeden sešit jsem použil pro vlastní nápady na reklamní kampaně a druhý sešit jsem použil na zrealizované reklamy ostatních agentur, které mě zaujaly a stojí za to si je zapsat někam do “archivu” pro inspiraci.

  P1040804

  Potištěné papíry jsem pak dal dohromady a sešil je k sobě černou nití.

  P1040810

  Pak už jen stačilo první a poslední stránku přilepit lepidlem k obalu a získat tak plnohodnotný Moleskine pro copywritery.

  P1040817

  P1040816

  P1040818

  Jak se vám líbí?

  6 Comments

  1. Vypadá to nádherně. Nebyl by náhled upravené grafiky, kterou jsi tisknul na stránky? Nebo ideálně i PDF 🙂 ? Osobně Moleskine na nápady a texty nepoužívám, protože bych popsal tak tři za týden. Možná trochu škoda, když se k tomu přímo nabízí…

  2. Vypada to fakt paradne 🙂 sám používám Moleskine z edice Malý princ na zapisování myšlenek a občas citatů z knížek apod. 🙂

   Mimochodem, máš pěkný rukopis.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *