Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Jmenuji se Comic Sans, kreténi!

Poslouchej pozorně. Vím o těch zasraných pomluvách, o kterých mluvíš za mými zády. Myslíš si, že jsem blbej. Myslíš si, že jsem dětinskej. Myslíš si, že jsem znetvořenej font a ubohá výmluva pro font. Tak se zamysli znovu, nerde žijící ve sklepě, protože jsem Comic Sans a jsem to nejlepší, co se stalo v typografii od dob zkurveného Johannese Gutenberga.

Nelíbí se ti, že mě tvůj spolupracovník použil k oznámení o krádeži jeho jogurtu z ledničky v kuchyňce? Nelíbí se ti, že se rozprostírám po celém blogu tvé švagrové? Nelíbí se ti, že jsem na logu té nové thajské restaurace? Myslíš si, že jsem obyčejný a nevkusný? Tak kurva hádej co, Picasso. Ne všichni máme sedmdesát tři zaasraných verzí Helvetiky na našem sedmináctipalcovém MacBook Pro. Omlouvám se celý světe, že všechno nemůže být vytvořeno v ostrém a evropském typu písma švýcarské kvality. Omlouvám se, že se někteří chtějí bavit. Omlouvám se, že stojím v cestě vašeho fašisticky minimalistického Bauhaus stylu. Možná bys někdy měl sundat svůj černý rolák, zastavit tvé chorobné nastavování Tumblr vzhledu a pro jednou si dát zatracenej voraz.

Lidi mě zbožňujou. Proč? Protože je se mnou sranda. Párty se mnou ožívá. Přináším lehkomyslnost do každé situace. Potřebuješ zmírnit drsné poselství skrývající se na záchodě? BANG. Tady jsem. Potřebuješ okořenit směrovky na maturitní večírek? BUM. Zase jsem tu. Potřebuješ sdělit tvůj milý a přístupnější charakter na webových stránkách tvého podnikání? PLÁC. Krásný jako zkurvený narcisy na jaře.

Když se lidi potřebují mstít, pobavit se a pařit. Budu tam. Na rozdíl od tvých ubohých fontů. Zatímco je Gotham na vědecké soutěži, já klátím královnu plesu za dřevařskou dílnou. Zatímco Avenir cvičí na klarinetu, já rozjíždím “Reign In Blood” na mé dvoukrké kytaře Stratocaster. Zatímco Univers si doplňuje své prášky na alergie, já závodím ve své vytuněné Hondě Civic proti gangsterům z Tokia, kteří mě zabijou, pokud nepřejedu cílovou čáru jako první. Jsem sans serif Superman a mým jediným kryptonitem jsou domýšliví pomlouvači jako ty.

Ani tak nezáleží na tom, co si myslíš. Víš proč, hovado? Protože jsem slavnej. Jsem na všech hlavních operačních systémech od dob pojebané aplikace Microsoft Bob. Jsem ve vašich podpisech. Jsem ve vašich internetových prohlížečích. Jsem ve vašich IM. Nejsem jen typ písma. Jsem síla kurva matky přírody a nebudu mít klid, dokud každé křeslo typografického čůráka jako jsi ty, nebude obklopeno mým milovaným a kulervoucím fontem z komiksů.

Už bylo dost těch keců. Jdu se zlejt do němoty s Papyrusem.

Zdroj: McSweeney

3 Comments

  1. Milý Comic Sans…
    Máš špatný kerning a nejsi designovaný na to aby na tebe lidé používali anti-aliasing.

  2. Nechci rejpat, ale ještě jsem neviděl komiks, který by používal tenhle font 🙂 . Ony ty komiksové fonty jsou takové hezčí. I ten Papyrus se dá.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *