Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Marek Epstein

Dnes jsme ve škole měli první přednášku s Markem Epsteinem. Na hodiny s ním jsem se těšil už od poloviny prvního ročníku, kdy jsem se dozvěděl, že ho budeme mít jako následníka profesora D.J. Novotnýho. Zrovna před týdnem jsem dočetl jeho knižní debut Ohybač křížů. O Markovi jsem se dozvěděl jak jinak než přes České lvy, kde v letech 2004 a 2003 vyhrál první cenu Sazky za scénář nerealizovaného celovečerního filmu.

Bývalý sprinter pražské Slavie, neúspěšný herec (21. díl seriálu hospoda – Prvorodič, filmy na FAMU) a nyní scenárista. Přednáší na Filmové akademii v Písku. Absolvoval na FAMU (2003) obor scenáristika a dramaturgie. Podle jeho scénáře se realizovaly například televizní filmy Iguo-Igua a Trosečníci nebo první série Redakce. Za scénáře Rebarbora (Ryna) a Amen Sam (ROMing) získal hlavní ceny Sazky na Českém lvu (2003 a 2004) a dvakrát první místo v národním kole mezinárodní soutěže Hartley-Merill Prize. Na rok 2007 jsou ohlášeny dva filmy podle scénářů Marka Epsteina, “cikánská road-movie” ROMing a psychologický příběh Bez tváře. Novela Ohybač křížů je jeho knižním debutem.

Za rok 2006 Marek Epstein vyhrál druhé místo Ceny Sazky za nerealizovaný scénář s názvem “Signál”.

One comment

  1. Roming byl největší lidská tragédie, jakou bylo možno vidět. Tak neuvěřitelně předpojatý a prvoplánový film tu zase dlouho nebyl. Doufám, že se autoři vzdali nároku na honorář. Je evidentní že tvorba směřuje k produkci neuvěřitelného patetického balastu naplněneho možná dobrými herci. Být scénáristou, tak chodím kanálem.
    S poydravem Dr. Mathias Cocks

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *