Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Loga a jejich skryté symboly – část 2.

Článek, který ukázal skryté symboly ukrývající se v logu, měl velký ohlas a tak jsem se rozhodl z toho udělat mini seriál. A zároveſ přicházím s prosbou, pokud o nějakém logu víte a myslíte, že by sem patřil. Ozvěte se a můžeme se na článcích podílet spolu.

Pokud symbol nemůžete najít, stačí najet myší na obrázek a symbol se ukáže.

 

Návštěvník, který se představil pod jménem pino (tímto mu děkuji) mi ukázal hezké logo, kde jsem viděl spíš nějaké šipky než pravý význam loga. Carrefour jistě známe všichni, někteří z nás v něm nakupují a jiní dávají přednost jiným nákupním střediskům. Ale přesto by se ostatní nákupní centra měli něco od Carrefouru naučit.

 

 

V minulé části jsme se bavili o Velké jedenáctce – komunitě škol. K jedné škole se vrátím a tou je Indiana Univerzity. Indiana je nejspíš plná kaktusů a to využila ve svém logu, kde se skrývá jak kaktus tak iniciály školy.

 

 

Tento díl bude věnovanej nejvíce motorismu. První motoristické logo na řadě je Mazda. Vždycky jsem v tom viděl ptáka letícího na západ Slunce (nebo na východ?), ale po zkušenosti s FedexEm jsem si teprve všiml skrytého symbolu. A je to dobrá utilitka, jak poznávat loga aut (když nejste zkušený a nevyznáte se v hromadě automobilových značek).

 

 

Chip Foose je vynikající designér a tvůrce aut (ti co sledují Discovery vědí pro ostatní přidám později profil do sekce lidé). Kdybych o něm věděl ve svých patnácti letech, tak se ze mně stane automechanik. Jeho logo patří mezi mé TOP a to díky jednoduchosti, která vypoví o firmě téměř všechno (teda to hlavní).

 

 

Opět další pořad z Discovery. Orange County Choopers – reality show, která mě velice baví a viděl jsem snad všechny díly. Jeden díl byl o vzniku této firmy – design a stavba chopperů. A nezapomněli se zmínit o jejich logu. Vytvořil ho Paul Teutul Junior, který navrhuje téměř všechny motorky ve firmě a jeho hlava je nevyčerpávající továrna nápadů. A stejně jako logo foose říká o firmě vše co má.

 

Nedávno byl na trh uveden mp3 přehrávač Zune od Microsoftu, který má být konkurencí iPoda (o tom pochybuji). Tvůrci loga se snažili udělat pěkné logo, ale moc se jim nepovedlo. Původně jsem si myslel, že to má něco společnýho s modelem železa Atomium. Ale mýlil jsem se, je to 3D verze písmene Z a do něj narvaná písmena ZUNE.

 

A na závěr něco z české kreativity. Už 50 let je tu s náma logo České televize (Brzy bude nejspíš nové logo), které patří mezi ty nejlepší z české tvorby. Každý z nás ví co značí. Ale přesto ho sem vložím, protože stojí za zmínku.

 

To je v tomto dílu vše, doufám že nasbírám další loga a brzy se uvidíme u pokračování. Budu rád za vaše připomínky k článku atd.

2 Comments

  1. aky ma vlastbe vyznam takto schovavat obycajne pismena? Chapem ak su to nejake symboli ako sipka alebo ine ale preco nemozu normalne viditelne zobrazit aj pismena?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *