Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Noah Kalina

Noah Kalina je fotograf, který si zaslouží velkou pozornost. Fotografie, které pořizuje můžete najít na oficiálních stránkách, které jsou nádherné. Přesto získal pozornost až projektem “Everyday”.

touhey_45a48131e4819.jpg

Noah Kalina žije v New Yorkském Brooklinu a momentálně mu je 26 let. V roce 2003 vystudoval školu vizuálního umění (NYC) BFA obor fotografie. Ve svých devatenácti letech dostal šílený nápad, že se každý den bude fotit a to až do své smrti. Takže od 11. ledna 2000 u sebe doma (pokud je na cestách, tak v hotelovém pokoji), pořizuje fotografii svého obličeje. Nikdy se na ní neusmívá, přestože je to velmi štastný člověk (říká tomu kontrola).

Zatím ho to neomrzelo a stále fotí. Když nafotil téměř 2.500 snímků během šesti let, vytvořil v Windows Movie Makeru video, kde za hudby Carly Comando plynou snímky a my vidíme, jak se Noah mění a stárne. Je vidět, že to se svým projektem myslí opravdu vážně a nehodlá nikdy přestat. Další video má v plánu během desátého výročí projektu “Everyday” a poté budou prý následovat videa každých pět let.

Během šestiletého sebefocení vynechal z určitých důvodů okolo 22 fotek a k tomu 5 ztratil během poškození hard-disku u počítače. Vystřídal dva fotoaparáty, nikdy se nefotil s bleskem – používá pouze umělé světlo.

Jenže tímhle to nekončí, díky tomuto projektu se skrz internet dostal i do Hollywoodu. A tak vznikl projekt Everyday Celebrity, kde se fotí opět se stejným výrazem s celebritamy jako jsou Paris Hilton (viz. foto), Katharine Mcphee, Dennis Deyoung, Danny Bonaduce, Black Eyes Peas atd.

2 Comments

  1. Je to perfektni propojenost, tenhle blazen + white, nerdy + lonelygirl. Vsechno to dohromady dava mix virtualnich osobnosti s televiznimi(take virtualnimi). Nadhera:) Kez by se to takto propojilo i u nas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *