Noah Kalina

Noah Kalina je fotograf, který si zaslouží velkou pozornost. Fotografie, které pořizuje můžete najít na oficiálních stránkách, které jsou nádherné. Přesto získal pozornost až projektem “Everyday”.

touhey_45a48131e4819.jpg

Noah Kalina žije v New Yorkském Brooklinu a momentálně mu je 26 let. V roce 2003 vystudoval školu vizuálního umění (NYC) BFA obor fotografie. Ve svých devatenácti letech dostal šílený nápad, že se každý den bude fotit a to až do své smrti. Takže od 11. ledna 2000 u sebe doma (pokud je na cestách, tak v hotelovém pokoji), pořizuje fotografii svého obličeje. Nikdy se na ní neusmívá, přestože je to velmi štastný člověk (říká tomu kontrola).

Zatím ho to neomrzelo a stále fotí. Když nafotil téměř 2.500 snímků během šesti let, vytvořil v Windows Movie Makeru video, kde za hudby Carly Comando plynou snímky a my vidíme, jak se Noah mění a stárne. Je vidět, že to se svým projektem myslí opravdu vážně a nehodlá nikdy přestat. Další video má v plánu během desátého výročí projektu “Everyday” a poté budou prý následovat videa každých pět let.

Během šestiletého sebefocení vynechal z určitých důvodů okolo 22 fotek a k tomu 5 ztratil během poškození hard-disku u počítače. Vystřídal dva fotoaparáty, nikdy se nefotil s bleskem – používá pouze umělé světlo.

Jenže tímhle to nekončí, díky tomuto projektu se skrz internet dostal i do Hollywoodu. A tak vznikl projekt Everyday Celebrity, kde se fotí opět se stejným výrazem s celebritamy jako jsou Paris Hilton (viz. foto), Katharine Mcphee, Dennis Deyoung, Danny Bonaduce, Black Eyes Peas atd.

2 Comments

  1. Je to perfektni propojenost, tenhle blazen + white, nerdy + lonelygirl. Vsechno to dohromady dava mix virtualnich osobnosti s televiznimi(take virtualnimi). Nadhera:) Kez by se to takto propojilo i u nas.

Leave a Reply