Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Facebook – rostoucí školní síť

facebook_logo.jpg

Facebook vznikl v roce 2004, kdy student Mark Zuckerberg vytvořil pro sebe a své přátele z Harvardu webovou stránku, na které si vytvořili každý svůj profil s mohou sdílet fotografie, psát si zprávy, zakládat skupiny atd. Facebook se rychle rozšířil po celém Harvardu a netrvalo dlouho a rozšířil se na další univerzity a střední školy po celé Americe. Facebook nyní využívá přes 85% studentů v USA a k nim se připojují studenti z Kanady, Velké Británie, Irska, Austrálie a uvažuje se i o další zemích (kde se převážně mluví anglicky).

Základem Facebooku je, jak již bylo řečeno, možnost uživatele vytvořit si profil. V něm si uživatel povinně musel vyplnit osobní údaje a svojí fotografii. Každý váš údaj je také odkazem na vyhledávání a díky tomu se můžete dozvědět, kdo z vašich přátel má rád takové filmy nebo jakou hudbu poslouchají. Pokud budete chtít vědět, co je ve vaší škole nejnovějším trendem, stačí použít funkci , použijte funkci Pulse. Další z mnoha funkcí je nastavení statusu, kdy můžete jednoduše ostatním sdělit, že spíte, jste na obědě nebo se nacházíte ve škole. Nechybí seznamy přátel, kteří se navzájem znají. U každého z nich máte jeho máte fotku, jméno, status (co právě dělá) a možnosti: napsat mu vzkaz, prohlédnout si fotky a přátele.

Uživatelé si mohou navzájem posílat zprávy, avšak k dispozici jsou také nástěnky, jejichž obsah mohou sledovat, eventuálně upravovat i další lidé. Díky tomu je možné se například domlouvat na různých věcech v kolektivu. Z původní funkce vlastního obrázku se v současnosti vyvinula obrazová galerie, kde je nastaven limit 50 MB pro vlastní fotografie. Fotografie si může roztřídit je do alb, přidávat komentář, lokalitu z které pochází snímek a dovoluje označit ve fotce vaše přátele. Možnost komentovat fotky mají i vaši přátelé.

Chvíle, kdy bude Facebook k dispozici i pro nás, jednou jistě přijde. Ale do té doby se budeme muset spokojt s jednou ze služeb Seznamu – Spolužáci.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *