Physical Address
304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124
Je na čase, abych uvedl další řádku překrásných log. Které mají své kouzlo, symboliku a jsou něčím vyjimečné. Omlouvám se, že článek nepíši častěji. Ale nechci hned vyčerpat všechno co mám a co jsem nalezl. Doufám, že i tentokrát se vám článek zalíbí a budete překvapeni tvůrčí kreativitou.
Jirka Tvrdek byl jedním z těch, který obětoval svůj čas a napsal mi email, kde mi poslal odkaz na jedno velmi hezké logo. Jedná se o logo firmy Manpower, která je zprostředkovatelem nové práce. Z prvních třech studených čar je tvořeno písmeno M a z těch zbývajících teplých je tvořeno písmeno P.
Velmi podobně nebo spíše stejně je na tom dodavatel mobilních systémů Ericsson, který své čáry použil ve vodorovné poloze a tím zobrazil své první písmeno názvu firmy E. Otázkou je, kdo s tímto nápadem přišel dřív. Podle informací na webových stránkách, které obě firmy uvádějí: Historie společnosti Ericsoon se datuje od roku 1876. Zatímco Manpower se datuje od roku 1948.
Families logo byl navrhnuto v roce 1980 a logo Marriage v roce 1965 designerem Herbem Lubalinem. Ani se nedivím, že v dnešní době nedokáže nikdo nic vymyslet, protože už je někdo předběhl. U loga Families jste si určitě všimli, že písmena i a l vlastně vytvářejí rodinu. A logo Marriage, v překladu do češtiny sſatek zobrazuje písmeny R, líbající se novomanželský pár.
Mother & Child je další logo od tvůrců Herba Lubalina a Toma Carnase, které bylo navrženo v roce 1965. Tohle logo, ale nikdy nebylo zveřejněno. Jen jsem chtěl ukázat nápaditost těchto tvůrců. Písmeno O je jako břicho maminky a v něm se nachází ještě nenarozené dítě. Všechna tyto tři loga byla navrhnuta pro magazín Readers Digest. Zobrazují rozdílnou kombinaci a manipulaci s písmeny a zobrazují sílu nápadů v rukou mistra.
Každý z nás zná puzzle, každý je zkusil. Ač mu to šlo nebo ne. Bylo vyrobeno nespočet množství variant a jedna z nich se nazývala Cluenatic. Cluenatic jsou puzzle, které se řešili pomocí čtyř záchytných bodů. To je jeden z důvodů, proč logo vypadá tak čtyřhranně. Písmena C, L, U, E se poskládala od největšího po nejmenší a vypadá to jako bludiště. A když se na to podíváme z dálky, tak s doplſujícími písmeny NATIC to vypadá jako klíč.
Tohle logo se mi velice líbí. Všechna písmena jsou vytvořena z části číslice 8. Což dokonale potvrzuje i název Eight. Tvůrcem tohoto fontu je Londýnská společnost Stylo design. A jestli nevěříte, že z osmičky jde vytvořit jakékoliv písmeno, tohle vás snad přesvědčí o opaku.
Předcházející články naleznete zde.
kolem toho manpoweru jezdim obcas na narodni. dokonce se mi podarilo i rozpoznat, ze je tom mp, nicmene mi to moc genialni neprijde.
ta loga od lubalina jsou super.
Mě dostalo Eight ;o) Ale jinak souhlas, že trio od Lubalina & spol. je nádherný.
Ještě k Mother & Child (snad nebudu říkat, co je zřejmé). To dítě uvnitř O je vlastně velké &. O to geniálnější nápad to je.
Jo, zase pěkné příklady. Jinak např. čáry se často používají pro loga, nedávno, co si vzpomínám, kamarád použil kuličky: http://beautylogos.net/ – vypadá to jako 5 kuliček, mají však význam BL (Beauty Logos).
Když se člověku dostane do ruky CI manuál nějakého klienta a tento manuál je velmi dobře zpracován je radost s ním pracovat (když je logo povedené). A je také zajímavé obsahuje-li manuál povídání i o významu samotné grafické podoby značky. Někdy člověk opravdu kouká :o))
Tak mě se líbí
Families a Eight, je to velmi zajímavé 😉
Některé ty loga jsou opravdu pěkné, mám pocit, že tohle se nikdy nenaučím …
Manpower a Ericson jsou taková obyčejná a Cluenatic nečitelné. Možná kdyby šlo o nějakou pobočku “Clue” firmy “Natic”, ale takhle… Ostatní loga jsou super a osmičky jsou přímo geniální!
Antema nebude lepsi se nejprve ucit cesky? 🙂