Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Loga a jejich skryté symboly – část 4.

Je na čase, abych uvedl další řádku překrásných log. Které mají své kouzlo, symboliku a jsou něčím vyjimečné. Omlouvám se, že článek nepíši častěji. Ale nechci hned vyčerpat všechno co mám a co jsem nalezl. Doufám, že i tentokrát se vám článek zalíbí a budete překvapeni tvůrčí kreativitou.

 

manpower.jpg

Jirka Tvrdek byl jedním z těch, který obětoval svůj čas a napsal mi email, kde mi poslal odkaz na jedno velmi hezké logo. Jedná se o logo firmy Manpower, která je zprostředkovatelem nové práce. Z prvních třech studených čar je tvořeno písmeno M a z těch zbývajících teplých je tvořeno písmeno P.

 

ericsson_logo.jpg

Velmi podobně nebo spíše stejně je na tom dodavatel mobilních systémů Ericsson, který své čáry použil ve vodorovné poloze a tím zobrazil své první písmeno názvu firmy E. Otázkou je, kdo s tímto nápadem přišel dřív. Podle informací na webových stránkách, které obě firmy uvádějí: Historie společnosti Ericsoon se datuje od roku 1876. Zatímco Manpower se datuje od roku 1948.

 

families-logo.jpg

Families logo byl navrhnuto v roce 1980 a logo Marriage v roce 1965 designerem Herbem Lubalinem. Ani se nedivím, že v dnešní době nedokáže nikdo nic vymyslet, protože už je někdo předběhl. U loga Families jste si určitě všimli, že písmena i a l vlastně vytvářejí rodinu. A logo Marriage, v překladu do češtiny sſatek zobrazuje písmeny R, líbající se novomanželský pár.

 

mother-child-logo.jpg

Mother & Child je další logo od tvůrců Herba Lubalina a Toma Carnase, které bylo navrženo v roce 1965. Tohle logo, ale nikdy nebylo zveřejněno. Jen jsem chtěl ukázat nápaditost těchto tvůrců. Písmeno O je jako břicho maminky a v něm se nachází ještě nenarozené dítě. Všechna tyto tři loga byla navrhnuta pro magazín Readers Digest. Zobrazují rozdílnou kombinaci a manipulaci s písmeny a zobrazují sílu nápadů v rukou mistra.

 

clueantic-logo.jpg

Každý z nás zná puzzle, každý je zkusil. Ač mu to šlo nebo ne. Bylo vyrobeno nespočet množství variant a jedna z nich se nazývala Cluenatic. Cluenatic jsou puzzle, které se řešili pomocí čtyř záchytných bodů. To je jeden z důvodů, proč logo vypadá tak čtyřhranně. Písmena C, L, U, E se poskládala od největšího po nejmenší a vypadá to jako bludiště. A když se na to podíváme z dálky, tak s doplſujícími písmeny NATIC to vypadá jako klíč.

eight-logo.jpg

Tohle logo se mi velice líbí. Všechna písmena jsou vytvořena z části číslice 8. Což dokonale potvrzuje i název Eight. Tvůrcem tohoto fontu je Londýnská společnost Stylo design. A jestli nevěříte, že z osmičky jde vytvořit jakékoliv písmeno, tohle vás snad přesvědčí o opaku.

eight-font.jpg

Předcházející články naleznete zde.

9 Comments

  1. kolem toho manpoweru jezdim obcas na narodni. dokonce se mi podarilo i rozpoznat, ze je tom mp, nicmene mi to moc genialni neprijde.

    ta loga od lubalina jsou super.

  2. Když se člověku dostane do ruky CI manuál nějakého klienta a tento manuál je velmi dobře zpracován je radost s ním pracovat (když je logo povedené). A je také zajímavé obsahuje-li manuál povídání i o významu samotné grafické podoby značky. Někdy člověk opravdu kouká :o))

  3. Manpower a Ericson jsou taková obyčejná a Cluenatic nečitelné. Možná kdyby šlo o nějakou pobočku “Clue” firmy “Natic”, ale takhle… Ostatní loga jsou super a osmičky jsou přímo geniální!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *