Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Jak se točí seriál Ulice

Tak se vracím zpět v plné parádě. Dlouhodobá nečinnost se prodloužila kvůli problémům s přechodem na jiný webhosting. Ale jsem svěží a připraven vás obohatit o další články, které snad budou minimálně dobré jako předchozí články.

Před měsícem a pár týdnů (12.3.) jsme měli možnost se podívat na natáčení seriálu Ulice. Ondřej Kepka, který nás učí na naší škole, nám zajistil “stáž” na jeden den natáčení. V pondělí tedy vyrážím do Hostivařských ateliérů a už po půlhodině cesty zjišťuji, že se sice nachází v Praze, ale v takovým zapadákově. Cesta mi trvala skoro hodinu (Bydlím v Pražské části Krč). Přicházím do vrátnice a tam mě odkážou o blok dál, v hlavních ateliérech se točí Ordinace. Už vidím vysoké dřevěné budovy a tak jdu k další vrátnici. Z úst my vyjdou slova “Ondřej Kepka”, ochotný vrátný mě posílá dovnitř. Vcházím do vnitř a přichází za mnou milá slečna. Dobrý den, vy jdete za Kepkou? Pojďte za mnou. Otvírá modré, velké a těžké dveře. Rukou mě odkáže kam dál (Jděte tam, jak je vidět ten štáb). Jasný, vyrážím a vrhám se do centra dění. Vidím spolužačky, které jsou tu už delší dobu. Zamávám a jdu k nim. Začínám sledovat práci Ondřeje Kepky, jak režíruje herce. Prohlížím si zbytek štábu. Tři kamery s kameramany, dvě mikrofonistky a tři herci – Jana Švandová, Adrian Jastraban a Ljuba Krbová. Prohlíží si okolí, podle drobností poznávám, že se točí scéna v recepci Království hraček. Začíná opět akce, tak jsme všichni z ticha. Jde jim to jako po másle. Po druhém natáčení, si mě Kepka všimne a pošle nás se podívat do režie, kde se stříhá seriál. Spolužačky jdou se mnou. Vstupujeme do temné místnosti, kde sedí postarší dáma a vítá nás. Po krátkém rozhovoru se opět vrhá do práce a opět se točí. Koukám z vyvalenýma očima, jak jí to jde. Na jednom stole vidím scénář, všimnu si data vysílání 1.5. 2007. Asi se na to podívám. Po půl hodině práce končí a všichni balí. Vracíme se zpět do haly a prohlížím si zdi polepené novinovými články a fotografiemi s postavami z Ulice. Prohlížím si halu dál, bufet už mají zavřený, nástěnka polepená natáčecími plány a upozorněními. Jedna paní se štosy papírů otvírá dveře od jedné z místností. Zjišťuji, že to je sklad scénářů. Je to místnost asi 3 metry krát deset. Podél zdi jsou police narvané scénáři. Nejvíc papíru po hromadě co jsem kdy v životě viděl. Všichni spolužáci si sedají do červeného gauče. Sedám si k nim a diskutujeme. Po chvíli si přisedne Kepka a probíhá hodina výuky 🙂 Konec, vracím se zpět hodinu domů. Zklamán, že se nenatáčely scény s mladší generací hereček. Doma si balím věci na cestu do Písku. Kde všem říkám, aby se 1.5. dívali na Ulici. Vy také můžete, ale pochybuji. Já budu asi někde v Písku pod rozkvetlou třešní.

dsc01806.JPG

Tohle známe ze seriálu, ve skutečnosti televize opravdu zvětšuje. Prostor je tam na pohled menší.

dsc01810.JPG

Pravá tvář Ulice.

dsc01807.JPG

Večerka Nikl a Kadeřnictví jsou jediné interiéry, do kterých lze vstoupit aniž by tam nic nebylo.

dsc01811.JPG

V době návštěvy se točilo právě v těchto prostorech.

dsc01813.JPG

Takhle vypadá skutečná chodba jednoho z domů.

dsc01814.JPG

Jenže zdání klame (protipohled)

dsc01805.JPG

Temná režie, kde stříhá milá stařenka.

5 Comments

  1. Při natáčení tam nemůže nikdo cizí, jen když je tam volno a to je také jen vyjimečně. Nova dělá vždy nějaké soutěže, kde můžete vyhrát návštěvu do ulice. Tak to můžete zkusit. Já tam byl jen jednou.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *