Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Novinky ze světa designu 2

Tak po měsíci brouzdání ve světě designu jsem narazil opět na další zajímavé články, obrázky, novinky a stránky všeobecně.

graniph-design-award.jpg

Před dvěma dny proběhl vyhlášení soutěže prvního ročníku graniph design award. Do soutěže se přihlásilo více než 15 000 prací z celého světa a ze všech prací byla vyhlášena 1 Zlatá cena, 10 stříbrných a 74 bronzových cen. První cenu získal Jonathan Lax z Izraele a jeho práci můžete vidět na obrázku.

iwo-jima-1-1.jpg

Hledáte práci a z dětství vám zbylo několik tun lega? Můžete se živit stavěním skulptur z lega. Nathan Sawaya dostal v roce 1978 k Vánocům první sadu lega a od té doby stavěl vše co ho napadlo. Naučil se novým trikům a začal stavět 7 stop dlouhou repliku Brooklynského mostu, Tyrannosauruse Rexe v životní velikosti, 6 stop velkou repliku Han Sola zmrzlého v Carbonitu nebo plastiky celebrit. Teď v několika státech Ameriky má výstavy, stal se certifikovaným LEGO profesionálem a dostává zakázky z celého světa za které dostává tučné peníze. Na fotografiích se tváří stále jako dítě, které si chce hrát a baví ho to.

gangs-of-london.jpg

Společnost driftlab vyrábí velice pěkné webové stránky, většinou dělané ve flashi. Ale to není to hlavní, proč o nich píši. V minulém článku jsem psal o společnosti Red Interactive agency, která pro návštěvníky udělala interaktivní chat, kde si mohli návštěvníci povídat. Driftlab má toto za své motto: Vytvářet vysoce účinné stránky, které jsou nejen informační, ale pro návštěvníka zábavné.

made-of-japan.jpg

Když jsem narazil na stránky Made Of Japan vůbec jsem nevěděl k čemu jsou. Až potom jsem zjistil, že Onitsuka Tiger vyrobil japonskou botu, která je vytvořena pomocí obrázků, které odkazují na zajímavé články napsané japonci.

miguex.jpg

Co se stanek když designér interiéru zakoření v šablonovém umění, grafickém designu, skateboardingu, módě a v rockové hudbě?

Hernan Lombardo je Nasaworks

4 Comments

  1. Novinky ze svìta designu 2…

    Tak po mìsíci brouzdání ve svìtì designu jsem narazil opìt na další zajímavé èlánky, obrázky, novinky a stránky všeobecn%E…

  2. Svět designu a hlavně jeho vývoj je fascinující. Zvlášť se mi líbí ta poslední koláž, miluji jednoduché propracované linie, čistou linku a nápadité provedení. Sice se vyhýbám dřevu (přírodní materiály nemám zrovna příliš v lásce), ale ten stůl je geniální.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *