Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Nádherné město Písek

Včera jsem se vrátil z Písku s věcma a hlavně se smutkem, protože prázdniny narušili můj Písecký stereotyp, který jsem si tak oblíbil. Každé ráno vstávat bez budíku s pocitem, že jsem se dostatčně vyspal a že mě čeká nádherný slunečný den. Otvírám a vstupuji na balkón, kde se protahuji a nechávám na sebe dopadat první sluneční paprsky.

pisek-most.jpg

Zapínám si svůj Mac a pomocí iTunes si pouštím nějakou hudbu. Nasnídám se, převlíknu se a udělám další potřeby. na internetu si vyřídím nějaké formality a vyrazím do školy skrz krásně voňavou Lipovou alejí a přicházím na přednášku a začínám do sebe vstřebávat vědomosti. O přestávkách si pokecám se spolužáky. Po přednášce s radostí jdu do mé nejoblíbenější restaurace, kde každý den obědvám. V ulici Komenského je nádherný rohový žlutý barák s názvem Budvar restaurace, ale všichni ji říkají Otava. Vstupuji dovnitř a zdravím se s číšníky. Vstupuji do mého oblíbeného salónu.

ksz108s2b.jpg

Omlouvám se za kvalitu obrázku, na internetu jsem lepší nenašel.

Zahlídnu svou oblíbenou Štěpánku, která se tam o nás mile a s úsměvem stará. Pozdravím ji a opětuji úsměv. Sedám si do kóje k oknu, abych viděl na kašnu a díval se co se venku děje. Snažím se vybrat z 15ti jídel něco na co zrovna mám chuť. Štěpánka mi už přináší polívku a prohodíme řeč co je nového. Objednám si hlavní jídlo a s chutí se dávám do polívky. když dojím polívku, Štěpánka mi přináší druhé jídlo a sedá si ke stolu a během mého obědvání si povídáme. Po obědě se mě Štěpánka zeptá zda si dám kafe. Přikyvuji a po chvíli se nese kávička a zákusek. Pomalu si vychutnávám a po zkontrolování hodin zjišťuji, že už jsem tu strávil příjemně skoro celou hodinu. Zagestikuluji Štěpánce, že bych rád zaplatil. Ta hned příjde a z úst ji vyjde cena 55 Kč (tato cena zahrnuje polívku, hlavní jídlo a možnost samoobslužného stolu). Dávám ji klasických 60 Kč s dýškem a navzájem si poděkujeme. Rozloučím se a vyrážím směr intr.
Vcházím dovnitř a na vrátnici dostávám klíče od pokoje. Na chodbě potkávám holky a tak s nima prohodím řeč. Potom jdu za vychovatelkama, tam si na chvíli sednu a pokecáme co je nového. Poté jdu zpět na pokoj a pouštím si opět hudbu. Po chvíli někdo zaklepe na dveře a vstupuje Evča. Povídáme si apod. Potom jde na večeři a já na ni čekám, abychom mohli spolu do Tesca kde si koupím večeři já. Vyrážíme s baťohy a Evča mi vypráví příběhy ze svého života. V Tescu si nakoupím pizzy, toasty, plátkové sýry, paštiky, chipsy a nějaké ovoce. Vracíme se zpět a blíží se sedmá hodina. Jdu teda do klubovny, kde už vidím Páju jak kouká na seriál Ulice. Příjde reklama a s Pájou prohodím řeč. Reklama skončí a já jdu zpět na pokoj, kde se připravuji na večer. To záleží na dni který je. Úterý a čtvrtky čekám na Kriminálku a zbytek chodím s kámošema buď do hospody na jedno černé pivo. Nebo na hřiště si zaházet basketovým míčem na koš, nebo kroket nebo si s holkama zahraju frisbee apod. Zábavy se tu najde dost. Kolem půl jedenáctý jsem většinou už na pokoji a při hudbě dělám něco na internetu. Potom si občas pustím na DVD nějaký film. Po filmu si dám sprchu a to už je půl jedný, takže oční výčka už padají a já ulehám do postele s pocitem, že jsem prožil zase krásný den a zítra může být ještě hezčí.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *