The diary of a strategic thinker

Moje další reklama

Už je to víc jak dva měsíce, kdy jsem vytvořil moji první reklamu. Byla to festivalová znělka na festival krátkých filmů. Vyhrál jsem s ní akreditaci a ubytování na Mezinárodním festivalu v Karlových Varech. Nedávno Michal Pastier na svém blogu napsal článek Natoč reklamu a vyhraj letenky do Hollywoodu!.

pelikansk.jpg

Spoločnosť pelikan.sk, najväčší online predajca leteniek na Slovensku, vyhlásila v spolupráci s Medzinárodným filmovým festivalom Cinematik Piešťany 2007 a portálom kinema.sk, súťaž o najkreatívnejší reklamný spot na tému “pelikan.sk – Inteligentne na cestovanie”. Ak máte aspoň 18 rokov a stihnete ho natočiť do 31. augusta 2007, môžete vyhrať dve letenky do Hollywoodu!

Další příležitost si natočit reklamu do svého portfolia a zároveň zkusit štěstí. Protože druhé místo je “Pracovní měsíční stáž v reklamní agentůře CD Ogilvy”, kde bych si na vlastní kůži mohl vyzkoušet, jak to doopravdy funguje (První místo – Letenky do Hollywoodu je taky lákavá nabídka). Jak jsem tedy postupoval při výrobě spotu tentokrát?

Jak koncept vznikl?
Tvůrci spotů mají neomezené možnosti a motto zní “pelikan.sk Inteligentne na cestovanie”, mám tedy ty samé možnosti jako u festivalové znělky. Nejdříve jsem prozkoumal stránky pelikan.sk a seznámil se tak s klientem. Cílem je, aby sa jim dostal do rukou spot, který bude nápaditý, kreativní, vtipný a zároveň vystihoval společnosť pelikan.sk. Po patnácti minutovém přemýšlení jsem si vzpomněl na úvod filmu Láska nebeská a zdroj inspirace byl na místě.

Natáčení
Kontaktoval jsem svoji kameramanku a domluvili si termín, kdy a kde budeme točit. V pátek jsme jeli na letiště Ruzyně a prozkoumali terén. Nejdříve jsme točili u východu v Terminálu 1, kde jsme neměli moc štěstí na lidi. Zjistil jsem, že u Terminálu 2 přistávají letadla z hlavních evropských měst a podle intuice jsem si řekl, že tam můžeme mít větší úspěch. A měl jsem pravdu, lidi se tam objímali, radovali, skákali ke stropu, líbali atd. Se svolením jsme natočili několik minut materiálu.

Střih

Stříhal jsem celý zbytek dne a měl jsem hrubou verzi, kterou jsem následující den doladil na přesných 60 sekund videa. O proti minulé, která má pouhých 13 vteřin, je tato reklama zatím moje nejdelší. když se natáčejí reklamy, jejich finalní stopáž je nejčasteji 30 nebo 60 vteřin. Do 30ti bych tuto reklamu nedokázal udělat tak, aby vystihla to co potřebuji. Stříhal jsem ve Final Cutu a titulky jsem dělal v LiveType. Udělal jsem si několik jazykových verzí – Českou, kterou musí kameramanka odevzdat ve škole. Slovenskou do soutěže a anglickou pro své portfolio dělané v anglickém jazyce a také na youtube.

Finish

Následující týden znělku posílám na Slovensko, kde bude (doufám) zařazena do soutěže. Udělal jsem testovací projekci, které se účastnili rodina, kamarádi a neznámi lidi. Poté jsem se jich zeptal na pár otázek a říkali mi své názory. Reklama má kladný ohlas a dokonce se i smáli určitým pasážím. Takže reklama vtipná, kreativní a vystihuje společnosť pelikan.sk. Se svým dílem, jsem nadmíru spokojen a doufám, že to ocení i porota na festivalu Cinematik Piešťany 2007.

EDIT: Děkuji všem za rychlé komentáře a připomínky. Udělal jsem si tedy dvě verze. Tuhle a původní jsem sestříhal na 32 sekundovou verzi (možno vidět zde). Velký dík patří Feri Macfričkinsovi za správný překlad a Agnusovi za přesnější připomínky. Budu rád za další komentáře pro tu kratší verzi. Ještě jednou díky

Anglická verze
[youtube]58xJ0h1VYx0[/youtube]

Kratší 32 vteřinová verze
[youtube]THK2otswdho[/youtube]

Sdílet s ostatními: