Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Francoise Lamy a Graham Daniels

Dnes poprvé do kategorie Lidé píšu o dvojici. Je to britská umělecká formace ADDICTIVE TV jejichž jména jsou Francoise Lamy a Graham Daniels. Během posledních pár let se dostali až na čelo současného audiovizuálního umění a stali se hvězdou uměleckých festivalů, shows a vyhlášených klubů v nejrůznějších koutech světa.

addictive-tv.jpg

Do palety živých vystoupeních Addictive TV ale nepatří jen klubové či festivalovými sety, ale také unikátní filmovou show. Kupříkladu jejich projekt “The Eye of the Pilot” remixuje cestovní deník francouzského pilota Raymonda Lamy, který jej natáčel v padesátých letech během svých cest po světě. K tomuto obdivuhodně propracovanému A/V cestopisu si Addictive sami vytvořili originální soundtrack a na pódiu je navíc doprovází francouzský kytarista Alejandro de Valera.

V roce 2006 se stali vůbec prvním uskupením, které oficiálně zremixovalo hollywoodský film. Jednalo se o webový spot k filmu Take The Lead s Antoniem Banderasem v hlavní roli, vytvořený pro americké studio New Line Cinema.

Ještě téhož roku vytvořili televizní upoutávky k filmu Snakes on a Plane se Samuelem L. Jacksonem a video Rapture Riders jako remix Blondie vs The Doors. Z podobných prací mají na svém kontě také A/V remixy animovaného eposu Tekkon Kinkreet, akčního thrilleru Shoot ‘Em Up a jako jednu z posledních prací i videoremix filmu Iron Man. Addictive TV se kromě webových spotů pro hollywoodské filmy občas věnují i reklamním remixům, podílí se i na výrobě filmových pořadů. Mimo to iniciovali i pozoruhodnou sérii DVD Mixmasters, v níž představili přes 200 audiovizuálních umělců z celého světa.

Já osobně jsem si chtěl vyzkoušet co obnáší takový audiovizuální remix a zkusil jsem si střihnout remix z traileru Temný rytíř. Hudbu jsem použil z Addictive TV, protože nejsem zvukař a umím jen stříhat. Takže to není nějaké veledílo, stejně jsem si to jen chtěl zkusit. Bylo to pracný a obdivuji je za to. Umí to skvěle.

2 Comments

  1. Začátek je takovej divnej, od 24s se to zlepšuje a od 41s je to výborný !!! (nejlepší zajíždění dveří auta a rozbíjení batman lampy), Mám dvě otázky, kolik ti to zabralo času a zda sis neznechutil trailer, tim jak sis to pořád pouštěl dokolečka 🙂

  2. Priznam se, ze se zacatkem jsem mel koncepcni problemy. Ke konci jsem to chtel dat az od te doby co rika: “Kill the Batman”
    Tohle video jsem delal tak od 17ti hodin az do 1 hodiny rano. Mel jsem i nekolik prestavek z nich jedna byla hodinova kvuli oslave narozenin.
    Trailer jsem si v zadnem pripade neznechutil (udelal jsem jsi vyberku toho co by se mi tam hodilo a jen jsem to skladal jako puzzle, takze jsem na to nemusel porad koukat), spis jsem se bal, jak na to budou ostatni reagovat, jestli jsem nejak nezneuctil Jokera apod. Strihani klipu me spis nabudilo k tomu, ze ten film musim videt co nejdriv, takze se chystam jet do Bratislavy do kina. 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *