Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Můj Olympus PEN E-P1

V osobním životě se toho mnohé událo. Bohužel to většinou byly jen negativní události o které se nebudu dělit, ale mohli jste je sledovat na mém twitteru. Mám můj první digitální foťák. Nebyla to docela levná záležitost, ale peníze jsou od toho, aby se utráceli ne? 🙂 Zkusil jsem vytvořil jakousi fotografii, která zachytí vše kolem mě. Protože od toho fotoaparáty jsou. Zachytit jakýkoliv okamžik kolem vás, aby jste měli na na vzpomínat.

ism-15

Cesta k mému fotoaparátu byla dlouhá, ale odvyprávím vám jeden příběh, který se toho týká:
Když mi bylo tak sedm, osm let (možná víc). Jeli jsme v létě na dovolenou a táta měl vypůjčený fotoaparát. V té době byli samozřejmě jen analogové fotoaparáty. Krásná zrcadlovka! Fascinovala mě a chtěl jsem s ní fotit, ale byla vypůjčená a táta na ní dával velký pozor.
O půl roku později na Vánoce, kdy už jsme byli dávno doma a opět bez půjčeného foťáku jsem já i bratr dostali pod stromeček analogové fotoaparáty. Každý úplně jiný a já měl obrovskou radost z tohoto dárku. Byl to tuším Olympus Pen EM. Jenže škoda, že jsem ho dostal brzo, když mi bylo tolik let. V mých očích to byla hračka, nikoliv nástroj k umění. A stejně jako ostatní hračky jsem rozebral i tento fotoaparát. Nikdy jsem ho nedal zpět dohromady, protože některé věci jsem zevnitř dostal násilím. Chtěl jsem vědět, jako to funguje a dokonce spolu s mým jsem rozebral i bráchův fotoaparát. Tím jsem nejspíš zklamal tátu.
Během studií na střední jsem prošel velkou změnou a ze světa techniky jsem odcestoval do světa umění. Nikoliv do země fotografie, ale do země filmu. Na filmové škole jsme se však neučili jen film, ale i všechna další odvětví umění. Mezi nimi i fotografie. Spolu s tím, jsem navštěvoval a navštěvuji fotografické výstavy, ale nikdy jsem si nemohl dovolit fotoaparát.
Díky nové práci si můžu pomalu dovolit vše, co jsem tehdy nemohl a proto jsem se rozhodl ke koupi nového fotoaparátu. Můj první fotoaparát, kterým zachytím vše kolem mě a zároveň můj první digitál. Teda digitál… Jak se to vezme. Není to zrcadlovka, není to kompakt. Je to Pen. 🙂 Nemohl jsem si odpustit použít slogan, který Olympus používá k propagaci tohoto fotoaparátu.
Olympus Pen E-P1 mám už třetí den a stále je na něm co zkoumat. Má tolik možností a vychytávek. Doba opravdu pokročila. Měli jste vidět to nadšení, když jsem ho ukázal tátovi. Snad jsem tím zrušil jeho zklamání.
A snad můj Pen (pojmenovaný Jenn) využiji v plném rozsahu a bude mým společníkem po dlouhou dobu…

2 Comments

  1. Díky.
    Mě ho na týden nepůjčili. Teda neozvali se, tak jsem si ho rovnou koupil. Asi je to součást marketingu: Nabídnem vám ho k půjčení, ale nepůjčíme. Radši si ho kupte 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *