The diary of a strategic thinker

Kryšpín a NY

Když si něco vezmu do hlavy, tak do toho jdu většinou po hlavě. Naštěstí téměř nikdy nevlítnu do problémů. Tentokrát jsem se zaměřil na New York. Prostě si zbalit pár věcí, nasednout do letadla a vyrazit do Spojených států Amerických. Konkrétně do města New York. Zatím ale sedím doma v Praze a jen o tom sním. Není to tak jednoduché, jak se na první pohled zdá.
V zanhraničí jsem nebyl už pěkně dlouho (Osvětim a Slovensko do toho nepočítám, protože to jsou jen sousední státy). A teprve teď jsem pochopil, proč jsme s rodiči cestovali tak minimálně. Zájezd pro čtyřčlennou rodinu nemusí být zrovna nejlevnější. Už mám po škole a pracuji, takže už si šetřím na můj první velký cestovatelský výlet.
New York je obrovské a hlavně rozmanité město, které touží navštívit nejspíš každý z nás. Já jsem ho mohl navštívit mnohokrát díky filmům. Ale být skutečně při tom… To bude jiný zážitek. Jako předsevzetí jsem si určit termín do konce dubna. Do té doby tam prostě musím jet. A důvod? Jaro. New York je prý nejkrásnější na podzim nebo na jaře. Podzim, jsem už prošvihl, zbylo mi tedy jaro. Je fakt, že bych mohl počkat rok na další podzim. Ale nedávno jsem navíc zjistil, že v MoMA (Museum of Modern Art) je retrospektivní výstava Tima Burtona, kterou bych chtěl také navštívit a která se v Čechách pravděpodobně nikdy neobjeví.

tim-burton-vystava-moma-1

Původně jsem tam chtěl jet jen na pět dní. Ale poté, co jsem si koupil Velký průvodce New Yorkem od National Geographic, jsem plán rozšířil na delší dobu (nejspíš dva týdny). Pět dní je opravdu málo na tak velké město. Je tam toho tolik, co bych chtěl vidět. Nejspíš budu psát další články o přípravách. Zatím vše vychází podle plánu. Pokud už jste měli možnost NY navštívit nebo máte zkušenosti s cestováním přes oceán, budu rád za vaše připomínky a návrhy.

Sdílet s ostatními: