Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Paris, je t’aime – Den třetí

Budíček v půl osmé. Pro mě tedy 5 hodin spánku. Zatímco ty dvě krásné Šípkové Růženky šly včera spát brzo. Já ještě psal pohlednice známým a přátelům. Snídani si koupili v minimarketu, odkud jsme šli na metro, kde si koupili lístek až do Disneylandu. Přestoupili jsme na vlak a ten nás dovezl až k němu. Ve vlaku byli jen lidé, kteří dychtivě toužili být už v Disneylandu.

Disneyland castle

Tohle království by mohlo mít vlastní poštovní směrovací číslo. Díky tomu, že se právě otvíralo, jsme se dostali dovnitř snadno. Lístek ta 67 euro a nepopsatelný běh přes překážkovou dráhu vím, že na tento den jen tak nezapomenu. Adél už tu byla mnohokrát, takže se stala naším průvodcem po atrakcích. První byla jízda světem Petra Pana. Krásná vizuální podívaná, kde se opravdu cítíte jako v pohádce. Tohoto pohádkového opojení jsme byli zbaveni hned na druhé atrakci. Piráti z Karibiku nemají s filmem moc společného, ale i tak to stálo za to.

Pirates of the Caribbean

Od této chvíle to začalo s náma jezdit z kopce. A to doslova. Adél nás vytáhla na všechny horské dráhy. Od mírné po tu nejšílenejší jízdu našeho života. U první trvalo 30 minut, než jsme přišli na řadu. Pak na každé atrakci bylo delší a delší čekání.

Pumpkin boys

Cestou k další jízdě jsme si udělali několik fotek s dýňovými panáčky. Tou další jízdou byl svět Indiana Jonese. Líbí se mi, že každá atrakce je tématicky zpracovaná do detailů a není to jen konstrukce vozíků na kolejích. Tady jsme zažili náš první loop. Iren měla co dělat, ale rozchodila to.

Snake and beautiful girl

Nastalo pravé poledne a byl čas na oběd. Dali jsme si hot dog menu a zašli na 3D projekci filmu Captan EO. V hlavní roli mladý Michael Jackson a režii měl pod palcem Francis Ford Coppola. A řeknu vám… Tohle 3D kino je teda něco! Sedačky se hýbou s vámi, do obličeje vám fouká vzduch, světla v sále svítí podle vizuálních efektů ve filmu. Pravý filmový zážitek. V tomhle vidět Avatara? Hmmmmm!

Disneyland atractions

Poté nastal čas na životní jízdu Disneyladnu. Space Nation 2 se odehrává celá uvnitř budovy (ostatní atrakce byly venku) a stejně byl venku slyšet řev lidí uvnitř. V té tmě jste nevěděli, jestli jste právě vzhůru nohama nebo ne. Tím skončila etapa horských drah. Nastal čas podívat se na obchody. Našel jsem tu místo, kde se prodávají známky a i několik poštovních schránek! Takže pokud chcete poslat někomu z Paříže pohled, Disneyland to jistí.

Disney movie studios

Na řadě jsou filmová studia Disney. Krásné dekorace, kulisy a vše, co se filmu týká.

Go to Hollywood

Doslova jsme došli do Hollywoodu, kde nás autobus provedl dekoracemi filmů jako jsou Pearl Harbor, Armagedon, Dinotopie, atd. Dojeli jsme až k postavené scéně ropného ložiska, kde začala pořádná akční scéna. Exploze, požáry, voda, povodeň. Krásný toť zážitek.

Fire vs. Water

Adél chtěla jít ještě na jednu horskou dráhu, ale po půl hodině se něco stalo a fronta bez hnutí stála. Vzdali jsme to a šli zakousnout něco k jídlu. Sedli jsme si do pirátské jídelny, kde na nás už čekala Iren (na horskou dráhu nešla, po Space Nation 2 už neměla chuť).

Pirates restaurant

Cestou na další atrakci jsem Adélce řekl, že už nemám moc chuť na další čekání. Ta se urazila a řekla, že můžeme jít rovnou teda domů. Nakonec jsme šli na nákupy a Adél nepromluvila ani slovo. Šla před náma rychlejším krokem a v obličeji měla vražedný výraz. Stejné emoce z ní sršely, když jsem s Adél byl v Mnichově. Nazval jsem to “Kmotrův syndrom” (Proč jsem to nazval takhle je na dlouhé vyprávění).
Aspoň jsem tak mohl více poznat Iren a popovídat si s ní. Je to opravdu fajn a milá holka. Pokaždé, když jsme někam šli, jsem byl v pozadí. Ona přede mnou v bílém kabátku, její vlasy vlály a vy doufáte, že se na vás najednou otočí a věnuje vám krásný andělský úsměv. Protože je ztělesněním anděla bez křídel.

Disneyland castle in night

V sedm hodin večer začalo představení před zámkem, kde se tančilo, zpívalo a hrálo. Jenže Adél to nezajímalo, tak jsme pokračovali v nákupech a Iren pak chtěla navštívit ještě nějakou (mírnější) atrakci. Nakonec jsme navštívili dvě. Jedna byla jak z filmu Willyho Wonky.

_A318013

Ve vodě jsme projížděli kolem panenek, které zpívali a znázorňovali jednotlivé státy světa. Dokonce tam byla i Česká republika v podobě tančících panenek ve stejnokroji. Druhou a poslední atrakcí byl kolotoč s velkými šálky, které jste uvnitř mohli roztáčet.

Disney village entry

Opustili jsme tento Disneyland a narychlo prošli Shop Village, kde to nestálo za moc. Pár minut jsme si počkali na vlak, který nás odvezl zpět do Paříže. Vystoupili jsme na Nation a přestoupili na metro. Bohužel špatně. Toho si Adél všimla po čtyřech stanicích. Vystoupili jsme a přešli na tu správnou stranu.

Salon du Chocolate

V pekárně poblíž hotelu jsme si koupili večeři. Výbornou bagetu s mozzarellou, rajčaty a další přílohou. Poprvé jdeme spát před půlnoci, zítra nás už jen čeká let zpět do Prahy…

KONEC

7 Comments

 1. Ty tvoje fotoreportáže mi přinášejí ještě větší chtíč cesty do Paříže.
  Je to moc pěkný, je vidět, že jste si to moc užili. 🙂
  Akorát, to jste tam nebyli nakupovat oblečení? Paříž je město módy!

 2. Když čtu tvoje zápisky z cest, tak mě to spíš rozesmutní. Pokuď se mnou máš nějaký problém, tak mi to máš říct do očí a na místě. Ale jak vidím, tak to raději rozmázneš na svém blogu, jak je tvým zvykem. Ano byla jsem mírně podráděná, jelikož jsi byl schopný ze sebe za celé tři dni vysoukat maximálně padesát vět. Neměl jsi na nic žádný názor a vše ti bylo jedno a neprojevil si zájem nebo interakci. To už jsem ti ale v Paříži řekla. Za ty roky co se známe, by jsem čekala upřímější a férovější jednání.

 3. Jo, Křišpíne, s ženskejma je kříz… Teď sis to zavařil tak na deset let. Ale z toho si nic nedělej, já taky 🙁

  Jinak nádherný fotky, Salon du Chocolate na mě působí asi nejvíc.

  PHATE

 4. Tak jsem si Paříž konečně přečetla a můžu říct, že bych se nejraději sebrala a vyrazila někam na cestu 🙂 ! Číst Tvé fotoreportáže mě moc baví ! Doufám, že jich bude ještě hodně !

  M.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *