Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Ohlédnutí za rokem 2010

Rok 2010 byl nakonec nejbáječnějším jaký jsem po dlouhé době zažil. Všechno vycházelo přibližně podle plánů a k tomu něco navíc. Své předsevzetí 2010 jsem si z větší části splnil. A co jsem vlastně měl v plánu a nakonec se událo?

1. Navštívit New York a splnit si tak dlouholetý sen. – Splněno do puntíku a tím začal můj cestovatelský deník. Kromě New Yorku jsem nakonec byl ještě v Benátkách, Cannes, Paříži, Bruselu, Bratislavě, Mnichově a Dachau.

2. Opět vidět minimálně 10 filmů na jednotlivých festivalech jako jsou FebioFest, KVIFF apod. – Nakonec nesplněno. Kvůli práci jsem stihl sotva pět filmů.

3. U festivalech ještě zůstanu. Musím se opět dostat na KVIFF a užít si ho ještě víc než předtím. – Splněno z části. Užil jsem si ho, ale bylo to opět hektické.

4. Dopsat scénář “Ve jménu otce” a konečně ho přihlásit do soutěže Cena Sazky za nerealizovaný scénář. Teda pokud se bude konat, protože pro rok 2009 zatím vyhlášena nebyla (by mě pěkně naštvalo, že bych tuhle příležitost prošvihl). – To šlo mimo mě. Cena Sazky se opět nekonala a scénář zůstal rozepsaný. Navíc jsem měl tolik práce a dalších záležitostí, že jsem napsal sotva pár povídek a básní.

5. Pokud se Cena Sazky nebude konat, tak přihlásit scénář na FAMU a zkusit se opět dostat na magisterské studium. – Jak jsem říkal. Cena Sazky se nekonala, ale na FAMU jsme se nakonec stejně nehlásil. Zkusil jsem UUD na ZČU v Plzni, kde jsem byl přijat. Pak jsem zkusil ještě FAMO v Písku, kde jsem nakonec zůstal. Na UUD se mi tak nelíbilo, jak jsem čekal a navíc školu jsem nestíhal kvůli práci. Přešel jsem teda na FAMO, kde stíhám všechno. Prozatím…

6. V práci se naučit dalších pár věcí a zkusit si režii televizního vysílání naostro. – Vůbec, naučil jsem se pár nových věcí. Ale k režii mě nikdo nepustil. Aspoň mám čas se věnovat i něčemu jinému a tím je režie reklam.

7. Navštívit konečně koncert Parov Stelara a vidět jeho dokonalý nujazz naživo. – Splněno! A navíc dvarkát. Akropolis a Lucerna. Kde to bude příště?

8. V roce 2010 musím vyhrát minimálně jednu reklamní soutěž, aby si mě už konečně někdo všiml. 🙂 – Minimálně jednu? Nakonec jich bylo téměř deset! Mise splněna. Všimli si mě a pozvali mě do Cannes. Nádherný zážitek a zkušenosti.

Osm bodů a člověk je na konci roku spokojen a doufá, že tento rok nikdy nesplní. Ale znáte to. Chcete, aby ten příští byl ještě o něco lepší. Ale dá se to vůbec překonat? Svoje novoroční předsevzetí pro rok 2011 nebudu psát. Protože jsem si v tomhle roce udělal tolik pojistek, že se následující rok stane pár věcí, které by mi mohlo zajistit další hezké vzpomínky. A o tom to je…

4 Comments

  1. Je skvělé, že se rok 2010 vydařil, ale máš pravdu, že někdy jej bude těžké překonat. Přeju ti ať se to aspoň z části povede a můžeš být na sebe opět pyšný.

  2. Honzí, jsem ráda, že se Ti tak daří .. Ťuk ťuk .. klepu, aby to tak zůstalo ! Opět krásný blog, místo práce se tu utápím v tvých textech a obdivuji, jak moc si umíš život užívat, alespoň z části bych to chtěla umět jako ty !! Přeji Ti pro ten rok 2011, aby se Ti splnilo vše, po čem toužíš 😉 M.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *