The diary of a strategic thinker

Mechanický pomeranč – Done in 60 seconds

O čem je to řeč? Done in 60 seconds je soutěž, kde musíte vtěsnat svůj oblíbený film do 60 vteřin! A to s nadhledem, takže pokud pouze odvyprávíte příběh filmu, není to soutěž pro vás.
Tuto akci pořádá již několik let Jameson v různých zemích světa, kde pak ti nejlepší zajedou do Londýna na udílení cen Jameson Empire Awards. Letos se poprvé soutěž požádá v České republice a já se rozhodl zapojit a něco vyhrát. Začal jsem vymýšlet, jaký film bych vlastně chtěl natočit. Vznikl tak dlouhý seznam, kde na konci zůstalo pět nejlepších.

    Amades
    Přelet nad kukaččím hnízdem
    Kmotr
    Mechanický pomeranč
    There Will Be Blood

Jako fanoušek Stanleyho Kubricka jsem nakonec zvolil film Mechanický pomeranč a to doslova. Hrdinu jsem nahradil pomerančem a dal mu obličej stejně jako ve světě populární Otravný pomeranč.
Pečlivě jsem znovu a znovu nakoukával film a vypisoval si nejdůležitější scény z filmu. Ty jsem pak zkracoval a z filmu vyňal zvukovou stopu, abych mohl sestříhat minutovou audiostopáž, která by vyhovovala požadavkům. Nakonec jsem tedy měl představu a na základě toho začal kreslit storyboard.
Důležitou součástí byly také rekvizity. Všechny jsem si musel koupit nebo vyrobit. Největší práci zabrala výroba buřinek a porcelánového penisu. Ten však byl klientem cenzurován, což mě pobavilo, protože Kubrick byl na tom stejně. V průběhu dne jsem pak natočil všechny scény a díky storyboardu jsem měl přehled nad vším.

Takto vypadá scéna, když jsem ji naaranžoval pro další zpracování

Druhý den jsem natočil veškeré obličeje a gesta, které se ve filmu objeví. Následně jsem všechny naimportoval do After Effects. Díky “maskám” jsem získal pouze oči a ústa, které jsem přidal k danému ovoci nebo zelenině a zbarvil do jeho podoby.

Pak už stačilo výsledek sestříhat a přidat k němu zvukovou stopáž. Finální video je tak hotové a přihlášené do soutěže. Zapojíte se i vy? A co si myslíte o mém Mechanickém pomeranči? Další soutěžní videa můžete vidět na oficiálním youtube kanálu JamesonFilmCZ.

Sdílet s ostatními: