Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

How I met your Mather

Drahý Davide Ogilvy,
jestli někdo může za to, že jsem podlehl kouzlu reklamy a zatoužil být dítětem, které neustále bude tvořit a hrát si, tak jsi to Ty. Nedokážu vyjádřit radost z toho, že nyní pracuji ve společnosti, kterou jsi Ty založil a mohu být součástí jedné z osmi největších reklamních společností na světě – Ogilvy&Mather.
Před pěti lety jsem vytvořil svou první reklamu a s ní jsem vyhrál cestu, pobyt a akreditaci na Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech. Překvapilo mě, jak s jednoduchým nápadem lze uspět. Od té doby studuji reklamu jako samouk a tvořím své vlastní reklamy, abych si mohl vyzkoušet, co jsem se doposud naučil. Ale během tohoto období sám nevím, co přesně chci ve skutečnosti dělat. Životopis se mi plní různé pracovní pozice. Od střihače přes grafika až po fotografa.
Pak nastal rok 2011 a já přišel o práci v televizi Z1. Odjel jsem do Afriky jako žurnalista, vrátil jsem se. Odjel do Hong Kongu jako vítěz s další reklamou, vrátil jsem se. Vyzkoušel jsem si práci v České televizi, naučil se něco nového. Pak jsem měl oběd s Jirkou z refresh.cz, který mi pomohl postavit se na nohy. Díky tomu jsem poznal Lukáše K. a ten mi pomohl ukázat ten správny směr. Těmto dvěma lidem budu navždy vděčný, protože jsem v sobě objevil něco, o čem jsem neměl tušení.
Copywriting. Tvůj obor Davide. Měl jsem to po celou dobu před sebou. Když se tedy na internetových stránkách Ogilvy objevil inzerát, že se hledá junior copywriter. Hned jsem tam napsal. Rázem na to jsem dostal odpověď a po osobním setkání s creative directorem jsem splnil úkol, který mi byl zadán. Byl to běh na dlouhou trať a po několika týdnech jsem od toho creative directora dostal nabídku, zda nechci pracovat u Mather Advertures.
Ano, chci! Budu se učit od těch nejlepších a budu součástí celosvětové sítě Ogilvy&Mather Worldwide a součástí skupiny agentur Ogilvy Group v České republice. Co víc jsem si mohl přát…

Davide, děkuji ti!

P.S. Měj prosím se mnou chvíli strpení. Ve škole jsem z češtiny měl čtyřky a pak u mě objevili dyslexii. Přesto dělám vše, co je v mých silách, aby to nikdo nepoznal. Jde přeci spíš o nápady, že?

5 Comments

  1. A to v Z1 tak dobře platili, že vám to zajistilo stravu a střechu nad hlavou na 12 měsíců? Je to sice typicky česká vlastnost, ale musím Vám závidět. A kam jste to ještě kromě Ogilvy zkoušel?

  2. Měl jsem pár jednorázovek, abych měl všechno zajištěné (například ta Česká televize, Tapmates nebo Hospodářské noviny). Kromě Ogilvy jsem to zkoušel v Nydrle, Istropolitana Ogilvy, Booster Prague…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *