Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Knižní tipy na filmové adaptace od Martinus.cz

EDIT: Klientovi se kampaň natolik líbila, že byla nakonec realizována.

Tvorba vlastních kampaní má něco do sebe. Můžete se vyřádit bez jakéhokoliv omezení a vždy vám to něco přinese. Například moje první fiktivní kampaň #4Lives mi přinesla pozvánku do Cannes na světový veletrh MIPTV, který je věnovaný televizním pořadům a mediálnímu obsahu. Další kampaň pro I Love Pizza mi pomohla dostat se na pohovor do slovenské agentury Istropolitana Ogilvy a minulý rok mě Bob Isherwood pozval do své Young Lions Creative Academy. Co udělat tentokrát?
Rozhodl jsem se skloubit své dvě radosti. Knihy a filmy. Už ani nevím, jakým způsobem mi přišel nápad do hlavy. Ale když to přišlo, tak jsem to chtěl hned udělat. Jde o jednoduché využití YouTube reklam, kdy si můžete nastavit zobrazení banneru u přesně daných videí.

Do kin se totiž dostává spousta filmů, které jsou na základě knih. Jejich adaptace se ale dostane do kin až za několik měsíců a někdo si čekání může zkrátit přečtením knihy. Tak to teda dělám já, ale ještě dřív než vyjde trailer – knihu kupuju hned, jak je oznámeno, že se chystá natáčení dané knihy.
Rozhodl jsem se udělat informační bannery pro fanoušky filmů a knih, kteří po zhlédnutí trailerů touží po knize, aby si mohli zkrátit čekání.
Když vyjde trailer na nový film, internetové knihkupectví (Martinus.cz jsem si vybral proto, že hodně komunikuje digitálně oporti ostatním) do něj nasadí banner na knihu, podle které je ten film natočen a odkáže přímo do jejich e-shopu, kde si mohou koupit daný produkt. Jelikož se mnohdy s předstihem ví, co se bude točit za filmy a také se často ví termín vydání trailer, není problém vytvořit bannery v dostatečném předstihu. Navíc banner nebude skákat na začátku videa, jak tomu bývá zvykem, ale na jeho konci, když je divák nejvíc natěšen.
Svůj projekt jsem se pokusil dát do podoby videa a podělil se o něj s přáteli z Young Lions Creative Academy, kterým se můj nápad líbil a podělili se o své názory. Já jsem připomínky zapracoval a vzniklo tak finální video, které si můžete nyní prohlédnout i vy. Co říkáte na tento nápad?

Martinus bookstore movie banners from Kryspin on Vimeo.

One comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *