The diary of a strategic thinker

New York – Den první

Právě ležím v posteli svého hotelového pokoje Carlton Arms hotel a sepisuji první dojmy z cesty do New Yorku.

Me in rainy New York

Můj pokoj doslova srší láskou, ale já jsem tu zcela sám. Během té dlouhé cesty z Prahy do New Yorku mi bylo jasně naznačeno, že jsem samotář a nejspíš jím zůstanu navždy. Již při nástupu do letadla jsem si všiml, že jsou všichni ve dvojicích a skupinkách – prátelé, manželský pár seniorů, čerstvě zasnoubený pár, matka s dítětem apod. Já tomu nevěnoval velkou pozornost. To zamyšlení mi vštípili až u kontroly na JFK letišti v New Yorku. Ptali se mě, zda cestuji sám. Odpověděl jsem kladně. Zbystřili pozornost a podívali se do fronty za mnou, zda opravdu nikdo se mnou neletěl. Pak se tedy zeptali, jestli tu mám nějaký známý. Neznám nikoho… Teď už na mě začali pohlížet s podezřejním, zda tu něco nekalého neplánuji. Probíhal delší výslech, kde jsem vše vysvětlil (Původně, jsem měl jet s někým, ale to padlo. A řekl jsem, co vlastně v New Yorku mám ve skutečnosti v plánu.) a byl klid.
Dostat se z letiště do centra nebyl vůbec žádný problém. Cestu znám díky Google street view nazpaměť a hotel jsem tedy našel bez problémů. Rezervace byla zajištěná a já si navíc mohl vybrat jeden ze tří pokojů. Nakonec jsem si vybral pokoj ve čtvrtém patře s výhledem do ulic New Yorku. Jeden ze zbylých pokojů byl nábožensky založenej – kresby modlících se lidí. A druhý byl šedivě depresivní. Když už mi vštípili značku samotáře, vzal jsem si pokoj lásky. Navíc mě New York přivítal deštivým počasím, tak proč nemít v pokoji vlastní slunce.

Carlton Amrs hotel room

Rychle jsem si vybalil věci z kufru a šel do ulic kontaktovat po internetu známé, že jsem v pořádku. Najít volnou wi-fi síť bez hesla byla ale fuška. Hledáním jsem došel až do Grand central a odtud podle mapy došel do Public library, kde podle očekávání měli volné připojení k internetu. Všechny jsem kontaktoval a mohl si ještě v klidu projít část Manhattanu. Od Rockefeller centra přes Bryant park a po páté Avenue zpět do hotelu.
Na rohu pod hotelem je pizzerie, tak jsem si jednu koupil a s výhledem na noční New York povečeřel…

New York street in night

Pokračování zítra…

Sdílet s ostatními: