Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Jak se stát milionářem na YouTube

V dnešní době je možné všechno. U některých situacích možná budete dokonce kroutit hlavou. Příkladem může být koupě Instagramu za jednu miliardu dolarů. Projekt, jehož hodnota stoupla z nuly na miliardu za rok a půl. Dalším příkladem je Youtube, který byl koupen v roce 2006 společností Google za 1,65 miliardy dolarů. Aby se stal člověk milionářem, musí mít buď čich na novou platformu, která chybí na trhu nebo využít jednu z gungujících platforem ke generování peněz.
Na YouTube již delší dobu běží partnerský program, který umožňuje tvůrcům zpeněžit videobsah, který nahrávají na YouTube. U populárních videí se tak autorům nabízí možnost získat část výdělku z reklamy. Tento systém v USA funguje dlouho. Dokonce některým tvůrcům byly nabídnuty lepší podmínky, které motivovali k větší produkci videí. Na počátku to bylo 5 amerických centů za jedno zhlédnutí a 15 centů za komentář. Na základě tohoto odměňování se stal Ray William Johnson nejpopulárnějším tvůrcem na YouTube, který se trefil do černého se svým pořadem =3. Později se však na YouTube začala objevovat častěji reklama a Google začal tvůrcům dávat procenta ze zisku. K tomu navíc přidal $3,000 až $9,000 za každé dva miliony zhlédnutí (záleží na zemi). To z výše zmíněného Raye udělalo milionáře, který překonává hranici 5 milionů views za týden.
Server YouTube navíc oznámil, že si na portálu více než sto tvůrců na portálu vydělalo nad $100,000 za rok 2011. A navíc počet tvůrců v partnerském programu, kteří si vydělali přes $1,000 měsíčně, vzrostl o 300% od roku 2010.
TubeMogul v roce 2010 sestavil žebříček nejúspěšnějších tvůrců na Youtube, kteří si za rok vydělali více než 100,000 dolarů.

1. Shane Dawson – $315,000
Shane Dawson má tři rozdílné YouTube kanály. Jeho nejpopulárnější je zaměřen na hudební parodie a vtipná videa. Jeden z dalších kanálů se jmenuje AskSkane a je točen na iPhone.

2. The Annoying Orange – $288,000
Mluvící pomeranč zná pravděpodobně každý. Otravný pomeranč věčně prudí v kuchyňském prostředí a jeho autor Dane Boedigheimer propůjčil hrdinovi i svůj hlas.

3. Philip DeFranco – $181,000
Phillip DeFranco má pořad na YouTube od pondělí do čtvrtka. Jeho vlog příspěvky jsou věnovány tématům od politiky až po kulturu.

4. Ryan Higa – $151,000
Ryan Higa se stal úspěšnej díky virálnímu videu “how to be a Gangster”, které mu přineslo 2.6 milionů odběratelů.

5. Fred – $146,000
Fred byl v roce 2010 druhým nejodbíranějším uživatelem na Youtube. Lucas Cruikshank, který vymyslel postavu Freda pracuje na celovečerním filmu s produkční společností Nickelodeon.

6. Shay Carl – $140,000
Shay Carl vyrábí vtipné skeče a podle Yahoo si musel projít 20 různými pracovními pozicemi, než se dostal k YouTube.

7. Smosh – $113,000
Ian Hecox a Anthony Padilla je komediální dvojice, která si říká Smosh a proslavila se virálním videem “Pokemon Theme Music Video”.

8. The Young Turks – $112,000
Cenk Uygur rozběhl The Young Turks – politickou talk show na YouTube, ale také se vysílá na satelitním rádiu Sirius.

YouTube otevřel nově Partnerský program pro všechny uživatele. Dokonce i v České republice, kde byl doposud dostupný jen pro profesionální a poloprofesionální tvůrce vysoce sledovaných videí. Takže svůj videoobsah může zpeněžit kdokoliv.

Zde je několik pravidel, které vám mohou přinést úspěch:
(Nulté pravidlo je, že by obsah měl být v angličtině. Odhaduje se, že na celém světě dnes mluví anglicky jako svým mateřským jazykem více než 370 milionů lidí.)

Pravidlo č. 1
Vytvářejte velké množství obsahu. Opravdu velké!

Pokud chcete sklízet ovoce, musíte toho hodně zasít. Minimální množství videí, které by jste měli nahrávat na YouTube jsou dva díly týdně. To je pravidlo, které se osvědčilo. Téměř všechny úspěšné kanály přinášejí divákům obsah dvakrát týdně. Dostatečně to uspokojí poptávku a zároveň vás to udržuje stále v kontaktu. Nesmíte polevit. Pokud nějaký den nemůžete včas nahrát video, tak ho natočte předem. Diváci jsou citliví a mohou to brát negativně, pokud jim nepřinesete video v jejich očekávaný den. Například Shay Butler má několik YouTube kanálů a každé nahrané video mu přinese více než 200.000 zhlédnutí týdně. Točí nízkorozpočtové akční a dobrodružná videa se speciálními efekty nebo na dalším kanálu nahrává video každý den, které přináší pohled do jeho třeštěné rodiny. Prostě otočí svou kameru na svou ženu a čtyři děti.
Dalším příkladem může být uživatel KassemG, který má na svém kanálu přes 250 videí. KassemG točí rozhovory se sexuálními narážkami. Než se Kassem Gharaibeh stal jedním z nejúspěšnějších komediantů na YouTube, tak pracoval v obchodě s elektronikou Best Buy a vystupoval jako stand-up komediant v čínské restauraci.

Pravidlo č. 2
Najděte si správný cíl.

Předtím, než se spustil YouTube kanál freddiew, zaměřený na akční videa točené z první osoby, tak se tvůrci snažili najít své místo na trhu videí. Freddie Wong a Brandon Laatschy nakoukali několik hodin materiálu od lonelygirl15, Smosh, Fred, AtheneWins a Shane Dawson, aby našli tajemství virálního úspěchu. Ukázalo se, že je to něco mezi komedií a podívanou. Začali točit akční komedie s neuvěřitelnými vizuálními efekty, které vyrazí divákům dech. Přišel velký úspěch, který je dostal do talkshow Jimmyho Kimmela a nebo si mohli natočit krátký film v Hollywoodu s režisérem filmu Kovbojové a Vetřelci.

Pravidlo č.3
Buďte v kontaktu s fanoušky.

Nebojte se ve videu ptát diváků na jakékoli otázky. Uživatelé pak budou komentovat vaše videa a vy můžete tak být v kontaktu se svými diváky. Nabídněte jim možnost výběru. Olga Kay, bývalá cirkusová umělkyně z Ruska, žije v Americe a je v kontaktu s velkým množstvím lidí. Když ji nějaký fanoušek něco pošle, tak se pochlubí v dalším videu a poděkuje. Odpovídá na komentáře pod videem a nebo vytvoří interaktivní film, kde si divák může vybrat vlastní pokračování. Při cestování po Americe se osobně setkává s fanoušky.
Mladý hudebník Dave Days občas na twitteru napíše, kde bude natáčet další video a lidi sami od sebe přichází na plac, kde hrají komparz. Wong a Laatsch si pronajali dodávku na 30 dní a projeli 10,000 mil kvůli interakci s fanoušky napříč Amerikou.

Pravidlo č. 4
Spolupracujte.

Povyprávím vám další příběh. Pete Shukoff se snažil devět uspět v Chicagu jako zpěvák. V jednu chvíli musel žít ve svém autě. Pak odpověděl na inzerát, kde hledali zpěváka na poloviční úvazek. Udělal pár vtipných iprovizačních songů ve videu KassemG, složil úvodní song k videím Shaycarl. A teď je znám jako Nice Peter, který má jeden z nejúspěšnějších hudebních YouTube kanálů. Nebojte se spolupracovat. Když zpíváte a osloví vás někdo, že by chtěl píseň do svého filmu. Jděte do toho! Kdo ví, co vám osud přinese. Děláte vizuální efekty a někdo chce spolupráci? Neváhejte!

Pravidlo č. 5
Optimalizujte pro YouTube.

Na videoserver se nahrává čím dál větší množství obsahu. Musíte bojovat proti tomu, aby se vaše tvorba nikde neztratila. Musíte propojovat vaše video s něčím populárním. Když reagujete na nějakou událost či osobnost, mělo by se vaše video objevit v seznamu doporučených videí. Musí mít zajímavý název i náhled. Můžete si pomoc na dalších sociálních sítích. Prostě buďte sví a podělte se o svůj názor v jakékoliv podobě, od písně až po animovaný film.

Zbytek už je na vás. Hodně úspěchů!

3 Comments

  1. Tohle je důkazem toho, že pokud někdo chce opravdu vydělat peníze, předpokladem je podprůměrné IQ, produkující trapná uřvaná a ubohá videa. Zkrátka určeno pro amerického diváka…

    Nevkusné.

  2. Nemyslím si , že lidé musí mít podprůměrné IQ a už vůbec si nemyslím, že tohle je něco jednoduchého. Samozřejmě ne každé video je dobré, některá jsou až moc “americká” – prostě až moc toho jejich typického humoru. Ale myslím si, že třeba Ryan Higa má videa naprosto DOKONALÁ, vtipná a řeknou něco i neamerickým divákům.
    Teehee =)

  3. Sebastian: vydelavani penez ma pramalo spolecneho s inteligenci, jak ji chapes. Vis, co se rika. Trojkari nakonec zamestnavaji jednickare.o) Ale neni to samozrejme pravidlo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *